آشپزخانه مدرن، ۸ راز به روز بودن

آشپزخانه مدرن، ۸ راز به روز بودن

کابینت های بدون قاب، خطوط افقی و عدم وجود هرگونه آرایش و تزئینی می تواند در صدر عوامل و ویژگی های یک آشپزخانه مدرن باشد. اینها می توانند حدود و مرزهایی برای شناخت و تشخیص مدرن یا سنتی بودن آشپزخانه به حساب آیند. بسیاری از فضاها هم مناسب دکوراسیون مدرن هستند و هم سنتی. بسیاری از مردم این فضاها را به جای یکدیگر استفاده می کنند اما لازم است که تفاوت های آنها را مشخص کنیم. “مدرن و معاصر” معمولا به معنای زمان جاری و طراحی حال حاضر است. “مدرن” به طور خاص به دیزاین و طراحی مربوط به حدود نیمه قرن بیستم بر می گردد که استایل های سنتی در روزهای انقلاب صنعتی را شکست. “مدرن” می تواند در معنای دوره زمانی نیز به کار رود چرا که گاهی در مقابل معنای سنتی مورد استفاده قرار می گیرد که نشان دهنده دوره زمانی مشخصی است.

زمانی که به دکوراسیون مدرن در آشپزخانه فکر می کنیم به کابینت های بدون قاب، شفاف و ساده فکر می کنم که در خطوط افقی قرار گرفته و هیچ گونه آرایش و تزئینی نداشته و تمام زیبایی خود را مدیون شفافیت و جلوه طبیعی مواد سازنده و تشکیل دهنده خود است.

۱- درهایی با صفحه تخت در دکوراسیون مدرن آشپزخانه

این نوع کابینت ها به نوعی امضایی بر مدرن بودن آشپزخانه شما به حساب می آیند. ممکن است بخواهید در این راستا از درهایی که حرکت می کنند نیز استفاده کرده و در چشم اندازی که ایجاد می کند وسواس به خرج دهید.

۲- کابینت هایی با پوشش کامل و بدون قاب

انواع و طبقه بندی مختلفی برای معرفی این نوع کابینت می توان بیان کرد: بدون قاب، بدون قاب Euro، پوششی و دارای پوشش کامل. تمامی اینها یک معنا را می رسانند و آن هم این است که در این نوع از کابینت ها در تمامی سطح آن را پوشش می دهد. این نوع کابینت ها معمولا در آشپزخانه های مدرن محبوبیت فوق العاده ای دارند چرا که با دکوراسیون های سنتی و مبله فاصله زیادی دارد.

در این نوع کابینت که محصولی از کابینت هیمان است، شما هیچ گاه نمی توانید قابی مشاهده کنید و شاهد فاصله ای بین درها، کمدها و یا دو کابینت کنار هم نخواهید بود. تنها در کابینت هایی که قاب دارند فضا و فاصله هایی بین درها و کابینت ها قابل مشاهده هستند.

زمانی که درهای کابینت بدون قاب بسته هستند شما تنها می توانید سایه ای از حد فاصل بین کابینت ها را مشاهده کنید.

۳- آشپزخانه مدرن با فلزات شفاف و ساده

در این نوع کابینت ها معمولا شاهد این هستیم که پوششی فلزی تمام سطح کابینت را به صورت یکپارچه فرا گرفته است. در بسیاری مواقع خطوط افقی کابینت ها با پوشش فلزی ای که در کمدها و درها وجود دارد برجسته تر به نظر خواهد رسید.

۴- آشپزخانه مدرن بدون آلایش و تزئین

معمولا امضا و حکمی که در دکوراسیون های مدرن و معاصر وجود دارد این است که از یک شکل بودن فاصله بگیریم. در حالی که ممکن است شما هیچ گاه شکل های طراحی شده و تایل هایی طرح دار را درآشپزخانه های مدرن نبینید. در تصویری از کابینت هیمان که مشاهده می کنید درهایی با سطوح تخت و فلزات براق و شفاف به کار رفته که با پشته ای از جنس شیشه همراه شده است، بدون اینکه طرح ها و الگوهای ویژه و خاصی در آنها به کار رفته باشد.

۵- به زیبایی مواد طبیعی اعتماد کنید

این به آن معنا نیست که شما در آشپزخانه مدرن خود از هیچگونه المان های تزئینی بهره نگیرید اما می توانید برای این کار به دنبال شاخصه هایی از مواد طبیعی باشید. مثلا می توانید از چوب بلوط و یا دیگر مواد استفاده کنید. هم چنین استفاده از چوب گردو نیز در تصویری که مشاهده می کنید تصویری خیره کننده ایجاد کرده است.

۶- در آشپزخانه مدرن به خطوط افقی تاکید بیشتری داشته باشید

ممکن است در درجه اول به چشمتان نیاید اما بسیاری از آشپزخانه های مدرن گرایش زیادی به خطوط افقی بلند و پهن درکمدها و کابینت ها دارند. نمونه این مساله را می توانید به راحتی در این تصویر نیز مشاهده کنید. این کابینت هیمان شیارهایی افقی دارد که در تمامی کابینت ها نیز دیده می شود. در صورتی که ممکن است در آشپزخانه هایی سنتی تمامی این خطوط و طرح ها به صورت عمودی در درها و یا مرکز دیده شوند. در تصویری که مشاهده می کنید نیز نمونه بارز و زیبایی از خطوط افقی استفاده شده است.

در این تصویر نیز تایل ها خودشان طرح هایی منحصر به فرد داشته و به شکل خطوط افقی چیدمان شده اند. حتی در آشپزخانه ای که به طور کامل مدرن یا سنتی بودن آن مشخص نیست نیز پیشنهاد می کنیم از الگوهای ساده ای مثل شیشه و مرمر به جای آجر استفاده کنید تا مدرن تر جلوه دهد.

۷- استحکام و ثبات در استایل آشپزخانه با تاکید بر قسمت های کوچک

در زمان دیزاین و طراحی چیدمان یک آشپزخانه قسمت های مختلفی مثل نور، میزها و صندلی ها نیز در نظر گرفته می شوند. در آشپزخانه های مدرن نیز این المان ها مورد توجه قرار خواهند گرفت، چنان چه در این تصویر نیز مشاهده می کنید در عین سادگی و تمیزی آشپزخانه ای مدرن و زیبا ایجاد شده است.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که هیچ لزومی در تناسب بین مدرن بودن آشپزخانه و معماری آن خانه وجود ندارد، کما اینکه آشپزخانه های مدرن بسیاری در خانه های روستایی در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه دیده می شود.

این را هم در نظر داشته باشید که در انتخاب رنگ در آشپزخانه های مدرن نیز هیچ گونه محدودیت نخواهید داشت مگر آن که بخواهید با توجه به کابینت ها رنگی مناسب انتخاب کنید.

۸- عناصر صنعتی

چیزهایی درباره عناصر بی پیرایه صنعتی وجود دارد که می تواند به مدرن تر شدن آشپزخانه شما کمک کند. برای مثال این دیوار بتنی که مشاهده می کنید بدون داشتن هرگونه طرح و الگویی توانسته است نمایی مدرن و متفاوت برای فضا ایجاد کند. با روش هایی از این دست می توانید بدون استفاده از هرگونه تزئین و پیرایش در آشپزخانه خود در عین سادگی و مدرن بودن آن را زیباتر و جذاب تر کنید.

منبع: وب سایت چیدانه

 

 

 

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali