انواع پارتیشن و کاربرد آن

انواع پارتیشن و کاربرد آن

پارتیشن به معنی قسمت بندی و جداسازی است . با توجه به اینکه آپارتمان ها روز به روز کوچک تر می شوند ، کاربرد پارتیشن یا پاراوان هر روز بیشتر می شود . با دیوارهای پارتیشنی می توان دو فضا را به طور کامل از هم تفکیک کرد . برخی هم ترجیح می دهند پارتیشن کل فضا را تقسیم نکند و فقط به صورت مانعی برای کمتر دیده شدن یک طرف منزل یا تکیه گاه بصری مبلمان و یا حتی به عنوان عنصری دکوراتیو استفاده نمایند .

در هر خانه فرهنگی حاکم است ، فضاهایی که دراختیار داریم باید با فرهنگ افراد خانواده هماهنگ باشد ، ایجاد فضاهای خصوصی ، داشتن دید بر قسمتی از خانه و یا برعکس نیاز به دیده نشدن قسمتی دیگر ، کنترل فضاهای موجود از نظر ابعاد ، نوردهی و بسیاری مسایل دیگر که رعایت آنها موجب افزایش حس رضایتمندی و خوشنودی افراد خانواده است .

پارتیشن بندی خانه

بررسی انواع پارتیشن و کاربرد آن

پارتیشن ها به دو دسته کلی ثابت و متحرک تقسیم می شوند . نوع ثابت همانطور که از نامش پیداست در زمین فیکس و ثابت می شود و با پیچ و مهره غیر قابل حرکت می گردد .

پارتیشن بندی اداره

و نوع متحرک که قابل حمل و تغییر مکان است . معمولا پارتشن های ثابت تا سقف ادامه دارد و در سقف هم پیچ می شود تا استحکام بیشتری داشته باشد و بیشتر جنبه تجاری اداری دارد . در شرکتهایی که می خواهند فضای بزرگ سالن را برای عده ای تقسیم بندی کنند و یا اتاق پرینتر بسازند و یا اتاق سرور را برای سرمایش جدا کنند ازین نوع پارتیشن استفاده می شود . اما در منازل معمولا پارتیشن های متحرک استفاده می شود گرچه از پارتیشن های ثابت بسیار زیبا هم می توان بهره برد مثلا برای نقشه هایی که در ورودی با آشپزخانه مواجه می شویم می توان با یک پارتیشن ثابت بسیار شیک دید اولیه خانه را به سمت سالن هدایت کرد .

رایج ترین نوع پارتیشن بندی عبارت اند از:

پارتیشن بندی شیشه ای

پارتیشن بندی  MDF

پارتیشن بندی  PVC

پارتیشن شیشه و  MDF

پارتیشن ام دی اف با پروفیل آلومینیومی

پارتیشن شیشه ای با پروفیل آلومینیومی

پارتیشن ها مدرن و طراحی شده

پارتیشن بندی مدرن

بستن پلان های باز با پارتیشن

یکی از ترفند های بزرگ جلوه دادن خانه های کوچک و یا ویلاهای بسیار بزرگ طراحی پلان باز است که فضاهای یکدست و بدون دیوار از خصوصیت آنهاست . احساس دلبازی در این فضاها حسی بینظیر است که احتمالا با ورود به آنها با تنفسی عمیق حال شما را بهتر می کند . حال فضاها را با انواع پارتیشن تفکیک می کنیم . پارتیشن های طبقه بندی شده و قفسه دار راه حل مناسبی است . پارتیشن کتابخانه ای یکی از محبوبترین و شیک ترین نوع پارتیشن های مدرن است . البته بهتر است در برخی از قفسه ها وسایل دکوری بگذاریم و یا چیزی نگذاریم تا اتصال دیداری دو محیط برقرار بماند . بهترین گزینه استفاده از پارتیشن ها در فضای خانه ، جدا کردن فضای غذا خوری از نشیمن ، نشیمن خصوصی و مهمان و یا بستن دید نشیمن مهمان به اتاق خواب ها می باشد . این دقیقا کاربرد پارتیشن در خانه است . که فضا را حتی زیباتر جلوه می دهد .

گاه حتی مشکل دیده نشدن صفحه تلویزیون در دو فضای رو به روی هم را با پارتیشن حل می کنیم که ایده بسیار جذابی است .

پارتیشن بندی هال و پذیرایی

کاربرد پارتیشن

با استفاده از پارتیشن ها گاهی از شر دیوارهای آجری ضخیم و هزینه بر خلاص می شویم . دیوار سبک ، ارزان ، شیک و قابل حمل . اما همیشه هم نمیتوان پارتیشن را جایگزین دیوار دانست . محل هایی مثل اتاق خواب که نیاز به حریم خصوصی دارند ازین دسته اند . پارتیشن باید به گونه ای طراحی و استفاده شود که عملکرد توزیع نور و صدا بهم نریزد . فضاهایی که قرار است از هم نور بگیرند و یا حتی با یک وسیله گرمایشی و سرمایشی خنک و گرم شوند . سه عنصر کارایی ، زیبایی و خلاقیت ، می تواند پارتیشنی جذاب و چشمگیر به شما تحویل دهد . پارتیشن گاهی فقط چند چوب بامبو است و گاهی آنقدر بزرگ است که آکواریوم را در آن تعبیه می کنیم پس باید با توجه به نیاز هر خانه ، سلیقه افراد خانه و علم و هنر معماری آنرا طراحی و یا تهیه کرد . برای مثال به کار بردن انواع چراغ‌های دیواری آجری در پارتیشن ها یکی از ایده هایی است که ممکن است دوست داشته باشید .

جنس پارتیشن

بسته به سبک منزل یا محل کار می توان نوع متریال بکار رفته در پارتیشن را تعیین کرد .

پارتیشن چوبی : برای خانه هایی با مبلمان چوبی و کلا چوب دوستان . که بسیار با شکوه و زیباست .

پارتیشن بندی های خاص

 اما همه ی ما می دانیم چوب بیشتر باید در جاهایی مورد استفاده قرار بگیرد که رطوبت کمتری دارند یا اصلا رطوبت وجود ندارد . پس پارتیشن های چوبی را در مکان هایی دور از رطوبت نصب کنیم که بتواند با طول عمر بیشتری مورد استفاده قرار بگیرد . استفاده از پارتیشن های چوبی در پذیرایی ، اتاق خواب ها ، غذاخوری و فضای نشیمن می تواند بهترین جاهایی باشد که می توان نصب کرد . هر چند که در برخی مکان های اداری نیز در بخش هایی همچون آبدارخانه از این پارتیشن استفاده می شود .

پارتیشن های فلزی : قابل اجرا در هر مکانی . قابل ترکیب با هر متریالی مثل چوب و شیشه . و بدلیل استحکام بالا و انعطاف زیاد قابلیت شکل دادن به فرمهای هندسی ، اسلیمی و … .

پارتیشن شیشه ای : طرح دار و ساده . در ترکیب با MDF و آلومینیوم و چوب . سندبلاست شده و یا شفاف . حفظ ارتباط بصری . در انواح طرح دار و مشجر برای ایجاد حریم خصوصی .

پارتیشن بندی دفتر کار

پارتیشن پلاستیک فشرده : که معمولا با طرح های خاصی پانچ شده اند .

پارتیشن بندی مدرن و خلاق

پارتیشن پارچه ای : شبیه پرده . که تنوع طرح و رنگ بالا دارند و تقریبا ارتباط بصری را قطع می کنند . ارزان و قابل شستشو و زیبا .

پارتیشن های سبز : همان دیوارهای پوشیده از گل و گیاه که برای دوست داران طبیعت مناسب هستند و به فضا انرژی و تازگی می دهند . اما نگهداری آنها مشکل است .

پارتیشن بندی با گل و گیاه

پارتیشن های ترکیبی : از ترکیب انواع متریال های بالا ساخته می شوند . می توانند ثابت ، متحرک و یا کشویی باشند .

پارتیشن های مدرن : که از هر جنسی و با هر نوع ایده و خلاقیتی ساخته می شوند . مثل انواع آویز ها . که در ورودی راهرو ها دیده می شود و یا بر اوپن آشپزخانه قرار می گیرند و گاهی حتی می توان کل دید را با آنها بست . امروزه با طرح های متنوعی پارتیشن خانگی مدرنی ساخته می شود اما بهتر است برای استفاده از در خانه به جنس و رنگ پارتیشن خانگی توجه شود . شما می توانید برای دکوراسیون اداره یا منزل خود از پارتیشن های فانتزی ، لوکس و سه بعدی استفاده کنید . هرکدام از این پارتیشن ها نوع جدید در طرح ها و رنگ های مختلف هستند و به شما این امکان را می دهند که به سلیقه ی خودتان و متناسب با مکان در نظر گرفته شده پارتیشن خود را انتخاب نمایید .

پارتیشن بندی خلاق و مدرن

پارتیشن دو جداره  : یکی از پرکاربردترین انواع پارتیشن در محیط های اداری، پارتیشن دوجداره می باشد ، چرا که این نوع  پارتیشن مناسب این مکان بوده و هر گونه مزاحمت های صوتی را مانع می شود . در پارتیشن دوجداره از شیشه های دوجداره استفاده می کنند که اغلب مواقع نیز از شیشه های مات به کار می برند تا از مزاحمت های دیداری نیز جلوگیری شود . ارتفاع پارتیشن های دوجداره در پارتیشن بندی اداری ، امری کاملا متغیر بوده و بستگی به فضا و کاربرد آن دارد .

پارتیشن بندی با چوب و شیشه

 

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali