بهترین ترفندها برای دکوراسیون خانه کوچک

بهترین ترفندها برای دکوراسیون خانه کوچک

دکوراسیون خانه‌ کوچک همیشه با مشکلاتی مانند کمبود فضا برای وسایل همراه است. در ادامه مهم‌ترین نکات برای استفاده بهینه از فضای موجود در خانه‌ها و بزرگتر نشان دادن محیط به شما پیشنهاد می‌شود. با بهره‌مندی از این نکات می‌توانید منزل کوچک خود را زیباتر بچینید.

این روز‌ها خانه‌های بزرگ کمتر ساخته شده و آپارتمان‌ها هر روز کوچکتر می‌شوند. بنابراین چیدمان فضا‌هایی با متراژ پایین یکی از دغدغه‌های مهم و همیشگی دکوراسیون منزل به شمار می‌روند. در ادامه نکاتی برای دکوراسیون خانه کوچک پیشنهاد می‌کنیم که به کمک آن‌ها می‌توانید آپارتمان کوچک خود را بزرگتر از آنچه که هست، نشان دهید.

عناصر مختلف برای طراحی دکوراسیون خانه کوچک

کمدها

برای استفاده بهینه از فضا در طراحی دکوراسیون خانه کوچک، پیشنهاد می‌کنیم ارتفاع کمدهایتان را افزایش دهید. همیشه بالای کمد‌ها قسمتی فضای اضافی وجود دارد که قابل استفاده نیست. با اضافه کردن ارتفاع کمد و افزودن یک قفسه می‌توانید از این فضا استفاده کنید.

دیوار

دیوار‌ها نقش مهمی در ذخیره فضا و دکوراسیون خانه‌ کوچک دارند؛ بنابراین استفاده از میز متصل به دیوار دور از ذهن نیست، میز‌هایی که می‌توان پس از پایان استفاده، آن‌ها را جمع کرد و به یک طاقچه برای قرار گرفتن لوازم تزئینی تبدیل کرد. در صورتی که این میز را با آینه ترکیب کنید، همزمان از دو ایده برای ایجاد خطای دید استفاده کرده ‌اید.

آشپزخانه

یکی از ایده‌های جذاب که همزمان می‌تواند مشکل کمبود فضا را جبران کند، قرار دادن ظروف زیبا و بعضی از لوازم آشپزخانه در معرض دید است. برای انجام این کار می‌توانید از قفسه‌ها و سبد‌های زیبا کمک بگیرید که علاوه بر کاهش نیاز به فضای مخفی باعث می‌شود تا برای قرار دادن لوازم، آشپزخانه نیز ظاهر جدید پیدا کند. وسایل کوچکتر را نیز می‌توان در سبدها، دور از دید قرار داد.

از لوازم قدیمی استفاده کنید. با تکیه بر این حقیقت که لوازم خانگی قدیمی کمتر به چشم می‌آیند، می‌توانید منزل خود را تزئین کنید. برای مثال، یک یخچال فریزیر به رنگ قرمز و عرض ۲۴ اینچ علاوه بر اینکه به آشپزخانه رنگ می‌دهد، فضای کافی برای نگهداری مواد غذایی را فراهم کرده و حجم کمتری را نیز اشغال می‌کند، در حالی که اندازه استاندارد یخچال‌های امروزی ۳۶ اینچ است.

یکی دیگر از حقه‌های جالب در طراحی دکوراسیون خانه کوچک، استفاده از قفسه‌های آکاردئونی است که کاربرد‌های زیادی دارد. یکی از این کاربرد‌ها ایجاد محلی برای قرار دادن و تا کردن لباس‌های شسته شده است که پس از اتمام کار می‌توان آنرا جمع کرد.

از دیگر کار‌هایی که می‌توان انجام داد، تعبیه کابینت‌های کشویی است. این کابینت‌ها قابلیت نصب در فضا‌هایی را دارد که تعبیه کابینت‌های معمولی با در، ممکن نیست؛ بنابراین زاویه‌های کابینت در آشپزخانه که تا پیش از این بی استفاده می‌ماندند، با این روش تبدیل به محلی عالی برای نگهداری لوازم می‌شوند.

برای استفاده مفید از فضا در آشپزخانه‌های کوچک، باید از تمام فضا‌ها حتی در کابینت نیز کمک گرفت. با اتصال قلاب به در و دیواره داخلی کابینت، فضای مناسبی برای آویزان کردن ابزار فراهم می‌شود. دستکش، کیسه‌های پلاستیکی و دستمال‌های آشپزخانه را می‌توان با این روش مرتب کرد.

پرده

پرده‌ها نیز یکی از مهم‌ترین عناصر در دکوراسیون خانه کوچک هستند. بنابراین انتخاب رنگ، طرح و حتی ارتفاع آن‌ها می‌تواند در نورگیری و چشم‌انداز محیط نقش داشته باشند. برای آنکه منزل‌تان بزرگتر به نظر برسد، می‌توانید پرده‌ها را از ارتفاع بالاتری نصب کنید. هرچقدر میله پرده‌ها را بالاتر نصب کنید، ارتفاع سقف بیشتر به نظر می‌رسد. پیشنهاد می‌کنیم فاصله میله پرده از سقف حداکثر ۶ سانتی‌متر باشد، همچنین پرده‌ها را طوری انتخاب کنید که پس از نصب تنها ۱۲ سانتی‌متر از هر طرف پنجره را بپوشاند. با این روش علاوه بر اینکه پنجره بزرگتر به نظر می‌رسد، به دلیل اینکه سطح کمتری از پنجره با پرده پوشیده می‌شود، نورگیری منزل نیز افزایش می‌یابد.

مبلمان

از انتخاب‌های هوشمندانه دیگری که به شما در افزایش فضا کمک می‌کند، استفاده از سرویس‌های چند منظوره است. تخت‌هایی که کشو دارند و یا مبل‌هایی تبدیل به تخت می‌شوند، حجم زیادی از فضا را ذخیره می‌کنند که در صورت عدم نیاز، با جمع کردن آن‌ها، محیط بازتر می‌شود.

مبلمان کوچک نیز می‌تواند به ذخیره فضا در دکوراسیون خانه کوچک کمک کند؛ بنابراین منزلی که با وسایل چوبی کوچکتری مبله شده، فضای بیشتری نسبت به فضا‌های مبله با صندلی و کاناپه‌های بزرگ به تعداد نفرات مساوی، دارد.

البته باید این نکته را به خاطر داشت که همیشه انتخاب مبلمان ثابت که به دیوار متصل شده‌اند و جای آن‌ها قابل تغییر نیست، فضای کمتری از سایر مبلمان اشغال می‌کنند. بعلاوه چنین مبلمانی فضایی مخفی را برای لوازم اضافه نیز فراهم می‌کند.

آینه

یکی از حقه‌های قدیمی، ولی کارسازی که طراحان داخلی از آن بهره می‌گیرند، استفاده از آینه است. آینه با ایجاد خطای دید، می‌تواند فضا را بزرگتر جلوه دهد؛ بنابراین از آینه می‌توان در هر فضایی از حمام تا آشپزخانه کمک گرفت.

پالت رنگی

اگر طرفدار رنگ‌های روشن و خنثی هستید، از آن‌ها برای بهبود فضا استفاده کنید. درست است که رنگ‌های تند و تیره طرفداران زیادی دارند، اما این حقیقت را که استفاده از آن‌ها می‌تواند محیط را به هم ریخته و نامرتب نشان دهد، نباید نادیده گرفت. به هم ریختگی می‌تواند منزل شما را کوچکتر از آنچه هست، نشان دهد؛ بنابراین رنگ‌های خنثی و روشن یکی از انتخاب‌های هوشمندانه برای ایجاد خطای دید و بزرگتر به نظر رسیدن منزل است.

چراغ دیوارکوب

همانطور که گفته شد، نورپردازی دکوراسیون خانه کوچک نقش مهمی در بزرگتر به نظر رسیدن فضا می‌کند، بنابراین باید لوازمی را انتخاب کرد که به خوبی نور منزل را تامین کنند. اما این نکته را نیز باید به خاطر داشت که چراغ‌های رو میزی مانند آباژور نیاز به محلی برای قرار گرفتن دارند و فضا اشغال می‌کنند؛ بنابراین چراغ‌های دیوارکوب درست‌ترین انتخاب ممکن برای نورپرداری در فضا‌های کوچک هستند. یک انتخاب جسورانه برای ذخیره فضا و همچنین ایده دکوراتیو، استفاده از چمدان‌های قدیمی است. با قرار دادن این چمدان‌ها بر روی یکدیگر، علاوه بر اینکه در گوشه‌ای از منزل خود یک دکور وینتیج و قدیمی دارید، می‌توانید از فضای درون آن‌ها برای قرار دادن لوازم و وسایلی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، کمک بگیرید.

وسایل کاربردی

در ادامه استفاده از وسایلی با چندین کاربرد، مثال‌هایی مانند ساعت و یا آینه وجود دارند که محفظه پشت آن فضایی را برای نگهداری وسایل ایجاد می‌کند. از ایده‌های دیگر، قفسه‌هایی با قاب که کاربرد دو منظوره دارند و دکور نیز محسوب می‌شوند، انتخاب مناسبی برای استفاده است.

همچنین یکی از فضا‌هایی که همیشه می‌توان از آن برای مخفی کردن وسایل استفاده کرد، زیر پله است. تعبیه کشو یکی از ایده‌هایی است که می‌تواند این فضای خالی را پر کرده و همچنین محیط را مرتب‌تر نشان خواهد داد.

برگرفته از: countryliving

 

 

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali