جلوه بهتر و زیباتر مبل های رنگی

جلوه بهتر و زیباتر مبل های رنگی

 

انتخاب رنگ های مختلف و جسورانه برای ترکیب رنگ مبلمان منزل ریسک بزرگی محسوب می شود که اگر به درستی انجام شود نتیجه ای باور نکرنی به همراه دارد، چرا که مبلمان به عنوان یکی از اصلی ترین نقاط کانونی خانه محسوب شده و بسیار مورد توجه قرار می گیرد. اما نکته ای که وجود دارد این است که، تطابق بین رنگ چوب، پارچه و حتی محیط اطراف مبلمان فرایند پیچیده ای است که نیاز به اطلاعات خاص و انتخاب درست و مناسبی دارد.

با توجه به اهمیت این موضوع شیک و تک تصمیم دارد در این مطلب، اطلاعات کاربردی و مفیدی را در مورد انتخاب رنگ مبل با شما به اشتراک گذارد تا علاوه بر جلوه و زیبایی، آرامش را به خانه بیاوریم.

رنگ مبل زرد با دکوراسیون سبز ابی

رنگ مبل را چطور انتخاب کنم ؟

مبل ها به عنوان یک نقطه کانونی در خانه جلوه گری می کنند بنابراین اگر ترکیب رنگ مبلمان منزل خاص تر و متفاوت تر باشد، میزان جلب توجه را بالا برده و موثرتر عمل می کند. و اما ایجاد تضاد و یا هارمونی از اصلی ترین موارد برای تزیین و چیدمان دکور یک خانه محسوب می شود. بنابراین حین انتخاب ترکیب رنگ مبلمان منزل توجه به المان هایی نظیر، رنگ دیوارها، کفپوش ها، پرده و … بسیار موثر است. چرا که ترکیب برخی از رنگ ها در کنار یکدیگر باعث کرختی و برخی دیگر باعث ایجاد التهاب و خشم و بعضی باعث ایجاد آرامش و شادی می شود.

بنابراین بهتر است قبل از انتخاب ترکیب رنگ مبلمان منزل اطلاعاتی در مورد تأثیر رنگ ها بر خلق و خوی افراد بدانید، سپس رنگ درست را از آلبوم رنگ ها انتخاب کرده و دکور بی نظیری را طراحی کنید.

رنگ مبل سرخابی

اگر بخواهیم در اینجا به طور خلاصه در مورد روانشناسی رنگ ها صحبت کنیم می توانیم بگوییم، استفاده زیاد برخی از رنگ های گرم و تند مانند قرمز آتشین و یا زرد باعث ایجاد عصبانیت و خشم شده و باعث می شوند فضا کوچک تر به نظر برسد. اما استفاده از آن ها در مقیاس های کم در محیط حس پویایی، سر زندگی و حرکت را به وجود می آورد.

استفاده برجسته از رنگ های سردی مانند آبی و سبز باعث ایجاد کرختی و بی حسی می شود اما استفاده در مقیاس کم از این رنگ ها حس آرامش و سکون را ایجاد کرده و همین طور فضا را بزرگتر جلوه می دهند.

و در انتها نگاه کردن به رنگ های خنثی علاوه بر اینکه مانع خستگی چشم می شود، استرس را از بین برده و باعث ایجاد حس آرامش در افراد می شود.

بنابراین توصیه می کنیم حین انتخاب و ایجاد ترکیب بندی رنگ برای مبلمان منزل بیشترین توجه خود را به استفاده از رنگ های خنثی و ترکیب این رنگ ها با مقیاس کوچکی از رنگ های سرد و یا گرم اختصاص دهید.

هماهنگ کردن رنگ مبل با رنگ پرده

روش های ترکیب رنگ مبلمان منزل

در این بخش به شیوه های ترکیب رنگ مبلمان، که به شما کمک می کند تا استفاده موثرتری از رنگ ها در دیزاین خانه داشته باشید اشاره خواهد شد.

ایجاد هارمونی بین مبلمان و عناصر تزئینی خانه

زمانی که شما هارمونی درست و مناسبی را برای دکوراسیون یک فضا به وجود می آورید، نگاه های تحسین برانگیزی را جلب می کنید. برای ایجاد هارمونی بین ترکیب رنگ مبلمان با عناصر موجود در محیط می توان به هارمونی بین رنگ پرده و مبلمان، هارمونی بین رنگ و پارچه مبلمان با میز ناهار خوری و یا هارمونی رنگ دیوارها با رنگ مبلمان که به تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته است توجه کنید. برای هارمونی بین دیوار و رنگ مبلمان باید یکی از نزدیک ترین دیوارها به محل چیدمان مبل ها با کاغذ دیواری یا دیوار پوش های هم رنگ پوشانده شود. البته برای این کار لازم نیست حتماً از یک رنگ کاملاً یکسان استفاده کنید بلکه سایه های مختلف از یک رنگ مشترک می توان به خوبی این نقش را ایفا کند.

تضاد رنگ بین رنگ مبل و دیوار

ایجاد تضاد در ترکیب رنگ مبلمان

ایجاد تضاد در ترکیب رنگی مبلمان باعث شکست زاویه دید و ایجاد جذابیت و جلوه خاص می شود. استفاده از این روش باعث بالا رفتن تنوع رنگی در خانه شما شده و حس شادی بیشتری را فراهم می کند. برای استفاده از این ترکیب، روش های مختلفی وجود دارد، مثلاً انتخاب و خرید یک سرویس مبلمان با ترکیب رنگی متضاد و یا انتخاب کوسن های متضاد برای مبل های یکدست و یک رنگ، ایجاد تضاد بین مبل و کفپوش های خانه می تواند این ترکیب را به وجود بیاورید.

بهتر است حین انتخاب ترکیب رنگ برای ایجاد تضاد از رنگ های خالص و اصلی استفاده نکنید، انتخاب رنگ های هم خانواده یا سایه ای نتیجه بهتری را می آفریند. از اصیل ترین رنگ های متضاد استفاده شده در کنار یکدیگر می توان به سیاه و سفید اشاره کرد، که البته استفاده از این ترکیب برای هر خانه و هر سبک از دکوراسیونی پیشنهاد نمی شود. ( در ادامه بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد)

هارمونی رنگ مبل و دیوار

ایجاد بالانس رنگی در ترکیب رنگ مبلمان

ترکیب رنگ مبلمان منزل حساس‌تر خواهد شد زمانی که خنثی بودن رنگ‌های محیط باعث می‌شود تا مبل‌ها نقش تعیین رنگ فضای منزل را به دوش بکشند. در چنین مواقعی خرید مبلمان با رنگ های شاد حال و هوای خانه را به سمت تعادل پیش برده و از سردی و یکنواختی فضا و یا تیرگی و یا روشنی یک نقطه می کاهد. البته این موضوع برای خانه های که چیدمانی به سبک مینیمال دارند کمی متفاوت است.

مبل سفید و ترکیب رنگ کوسن و پرده

ترکیب رنگی مبلمان سفید با هر رنگی

با توجه به علم روانشناسی رنگ ها، همان طور که پیش تر هم گفته شد هر رنگی بازتاب خاصی بر روی افکار، احساسات و در نتیجه خلق و خوی انسان دارد. اما خاصیت رنگ سفید ایجاد تعادل در بازتاب مثبت و منفی هر رنگ و در نتیجه افزایش آرامش در افراد است. بنابراین اضافه کردن هر نوع پالپ رنگی به رنگ سفید یک روش هوشمندانه برای شیرجه زدن به کلکسیون رنگ ها بدون کوچک ترین نگرانی از بازتاب آن می باشد.

رنگ مبل خنثی

استفاده از ترکیب رنگ های خنثی در مبلمان منزل

اگر به دنبال سادگی و آرامش هستید یا جزء طرفداران سبک مینیمال محسوب می شوید، ترکیب رنگی مبلمان منزلتان را باید از رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری، توسی و یا سیاه انتخاب کنید. استفاده از ترکیب متضاد سفید و سیاه برای چنین افراد و چنین سبکی بسیار عالی است.

استفاده از مبل سفید در دکوراسیون

ترکیب رنگ مبلمان در سبک مدرن

طرفداران سبک مدرن اغلب از رنگ سفید و یا رنگ های خنثی در ترکیب عناصر و متریال های موجود از جمله مبلمان، در دکوراسیون خود استفاده می کنند. برای جلو بیشتر دکوراسیون مدرن می توان یکی از رنگ های کلاسیک را به فضای مدرن خود اضافه کرده و حتی از تکرار این رنگ لذت ببرید. برای این کار می توانید دو یا ۳ مبل تک نفره با رنگ های گرم یا سرد مانند آبی، قرمز روشن ، سبز را را در لابه لای مبل های خنثی خود جای داده و شاهد بازتاب زیبا و آرامش بخش آن ها باشید.

استفاده از رنگ های قوی در دکوراسیون منزل

ترکیب رنگ مبلمان منزل با توجه به متراژ خانه

ایجاد چشم انداز مناسب در یک فضا یکی از اصلی ترین هدف های یک دکوراتور ماهر است و از آنجایی که مبلمان منزل تأثیر زیادی بر چشم انداز می گذارند، انتخاب ترکیب رنگی مناسب می تواند شما را به این هدف نزدیک کند. برای این کار کافیست نگاهی به متراژ خانه و محل قرار گیری مبلمان خود بیندازید. چنانچه این فضا وسعت کافی و حتی بزرگی دارد استفاده از مبل با ترکیب رنگی گرم مانند قرمز، زرشکی و .. توصیه می شود و اما اگر فضای شما کم است حتما از ترکیب رنگی مبل های خنثی با رنگ های سرد مانند آبی و سبز کمک بگیرید تا فضای شما بزرگ تر و دلباز تر به نظر برسد.

منبع: وب سایت شیک و تک

 

 

 

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali