درب آکوستیک یا درب ضد صدا

درب آکوستیک یا درب ضد صدا

شما می‌توانید با استفاده از درب ضد صدا یا درب آکوستیک و ایجاد عایق درب ساختمان، حریم شخصی فضاهای دلخواهتان اعم از خانه، محیط کار، اتاق جلسه و … را بسته‌تر و غیر قابل نفوذتر از قبل کنید و در عین حال از آرامش و سکوتی کم سابقه برخوردار شوید. در سال‌های اخیر بحث درباره آلودگی هوا آنقدر فراگیر شده است که دیگر کسی توجهی به سایر انواع آلودگی، از جمله آلودگی صوتی ندارد. اما باید بدانید که جلوگیری از ورود آلودگی صوتی به خانه و محیط کار و بالعکس، همان قدر مهم است که جلوگیری از ورود آلودگی هوا.

درب آکوستیک یا ضد صدا چیست؟

درب آکوستیک یا درب ضد صدا به منظور کاهش انتقال سر و صدا و ارتعاشات از یک اتاق به اتاق دیگر طراحی و ابداع شده است. درب عایق صدا با کاربردهای فراوانی که در صنایع و فضاهای مختلف دارد، در رده بندی‌های دسیبلی مختلف برای نیازهای متفاوت در بازار وجود دارد. درب آکوستیک برای عایق بندی مناسب صداها داخل اتاق، حیاتی است. ترکیب سازه مستحکم درب، مهر و موم شدن لبه‌ها و قاب آن به همراه مهندسی عایق بندی شده داخل بدنه درب، همه به کاهش چشمگیر صدا و ارتعاشات ناشی از آن کمک می‌کنند. بسته به نوع کاربرد و طراحی، یک درب عایق صدا ممکن است دارای امتیاز ویژه انتقال صدا یا STC باشد که میزان عایق بندی صدای درب از واحد را نشان می‌دهد. درب ضد صدا یا درب آکوستیک از عبور امواج صدا جلوگیری می‌کند.

کاربردهای درب آکوستیک

در صنعت ضبط صدا، درب آکوستیک اهمیت ویژه‌ای دارد، زیرا در یک جلسه ضبط باید از ورود هرگونه سر و صدای ناخواسته جلوگیری شود. در یک استودیوی ضبط ممکن است چندین اتاق یا بخش که برای امور خاص طراحی شده‌اند، وجود داشته باشند. معمولا اتاق کنترل استودیو دارای درب عایق صدا است تا مهندس صدا و تهیه کننده بتوانند از اتاق‌ها و قسمت‌های دیگر استودیو جدا و ایزوله شوند و در عین حال هر وقت بخواهند، بتوانند بین مکان‌های مختلف استودیو تردد کنند.

بعضی اوقات درب آکوستیک، از پنل‌های شیشه‌ای شفاف ساخته می‌شود تا افراد از هر طرف در، بتوانند یکدیگر را به راحتی مشاهده کنند. اگر شفاف بودن در و دیده شدن دو طرف مهم نباشد، درب عایق صدا می‌ تواند از فلز یا چوب عایق شده هم ساخته شود. چنین درهایی اغلب در مکان‌هایی که شنیده نشدن مکالمات و حفظ حریم شخصی مهم است، مثل مطب و اتاق معاینه پزشک، استفاده می‌شوند.

یکی دیگر از موارد استفاده درب آکوستیک، اتاق کنفرانس شرکت‌هاست که در آن در مورد اطلاعات مربوط به توسعه محصول، منابع انسانی یا استراتژی تجاری شرکت صحبت می‌شود. همچنین در محیط‌های کاری به ویژه محیط‌هایی با ابعاد کوچک، می‌توان از درب ضد صدا برای دستشویی هم استفاده کرد تا حریم خصوصی بیشتری فراهم شود.

مراکز مشاوره، اتاق‌های بازرسی ایستگاه‌های پلیس، آزمایشگاه‌ها و سایر مکان‌هایی که حریم خصوصی و محرمانه بودن مکالمات در آن‌ها ضروری است، همه می‌توانند به عنوان محلی برای به کار بردن درب عایق صدا مطرح شوند.

دپارتمان‌های تولیدی و یا اماکنی که ماشین آلات سنگین یا موتورهای مخصوص در آن‌ها وجود دارند هم معمولاً درب آکوستیک دارند تا از خروج صداهای خطرناک ماشین‌ها و آلودگی صوتی به ویژه در مناطق پرجمعیت، جلوگیری کنند. یک کارخانه تولیدی بزرگ ممکن است از درب ضد صدا برای ایجاد حریم شخصی و محافظت از مدیران ناظر بر بهره وری در طبقه اصلی استفاده کند. مشابه کارخانه، دفتر چاپ و نشر یک روزنامه‌ هم می‌تواند با نصب درب عایق صدا، آلودگی صوتی ماشین‌های چاپخانه را خنثی کند.

یک کارخانه تولیدی بزرگ ممکن است از درب آکوستیک برای ایجاد حریم شخصی و محافظت از مدیران ناظر بر بهره وری در طبقه اصلی استفاده کند.

به صورت کلی در هر مکانی که صدا باید از افراد، مکان‌ها یا اشیائی جدا شود تا از امنیت، حریم خصوصی و یا بهره‌وری محافظت شود و در عین حال هنوز راهی برای عبور و مرور بین دو یا چند مکان فراهم باشد، به درب آکوستیک احتیاج است.

مزایای درب آکوستیک

کاهش سر و صدا با نصب درب آکوستیک

دلیل این که بسیاری از افراد نصب درب ضد صدا را انتخاب می‌کنند، این است که درب ضد صدا، می‌تواند صداهای ناشی از ترافیک، پیاده‌روها، بلندگوها و سایر منابع خارج از محیط را کاهش دهد و به افراد امکان کنترل صوتی بهتر و کاهش آلودگی صوتی را می‌دهد، به ویژه در محیطی مثل خانه.

خانه شما به گونه‌ای طراحی شده است که پناهگاهی امن از جهان خارج باشد و اجرای عایق صوتی درب ساختمان، راهی بسیار مؤثر برای دستیابی به این هدف است. فضای خالی بین اجزای درب آکوستیک، انتقال صدا را به حداقل می‌رساند و همچنین از خروج صدا جلوگیری می‌کند، بنابراین با نصب درب ضد صدا علاوه بر اینکه صدای بیرون را کمتر می‌شنوید، می‌توانید تلویزیون را هم کمی‌ بلندتر روشن کنید یا آن سیستم صوتی جدیدی که خریده‌اید را بدون نگرانی از ناراحتی همسایه‌ها استفاده کنید.

کاهش آلودگی هوای محیط با نصب درب آکوستیک

با اجرای عایق صوتی درب ساختمان، آلاینده‌ها و آلرژن‌های خارج از محیط شما، به دلیل مهر و موم‌ها و عایق بندی درب عایق صدا، به راحتی قبل وارد فضا نمی‌شوند و این موضوع بیشتر از همه برای افرادی که به کیفیت هوا حساس هستند یا از حساسیت‌های فصلی رنج می‌برند، ایده آل است. بنابراین عایق درب ساختمان برای محیط‌های خانگی که کیفیت هوا باید استانداردهای بالایی داشته باشد، بسیار مهم است، زیرا بیشتر نشتی هوا از طریق پنجره‌ها و درهای نازک‌تر اتفاق می‌افتد، نه دیوارها. آلاینده‌ها و آلرژن‌های خارج از محیط شما، به دلیل مهر و موم‌ها و عایق بندی درب عایق صدا، به راحتی قبل وارد فضا نمی‌شوند.

کنترل بهتر گرمایش و سرمایش با نصب درب آکوستیک

با توجه به مهر و موم‌ها و عایق بندی‌هایی که معمولا در درب ضد صدا اجرا می‌شود، کیفیت هوا و درجه حرارت محیط به مراتب بهتر از قبل تنظیم می‌شود. در اصل پس از نصب درب ضد صدا، مدیریت سیستم‌های سرمایش در تابستان با سیستم تهویه مطبوع مرکزی، از هر زمان دیگری راحت‌تر خواهد بود و برای حفظ دمای داخلی مطلوب دیگر نیازی به روشن بودن دائم سیستم سرمایش نیست. همچنین برعکس در زمستان، گرم کردن خانه شما راحت‎تر خواهد بود و گرما بیشتر در خانه می‌ماند. مهم‌تر از همه، عایق درب ساختمان به کاهش مصرف انرژی ساختمان هم کمک می‌کند.

 

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali