چگونه اتاق نشیمنی شیک و منظم داشته باشیم؟

چگونه اتاق نشیمنی شیک و منظم داشته باشیم؟

اگر می خواهید خانه ای شیک داشته باشید و به خصوص اتاق نشیمن شما، مدرن و شیک بنظر بیاید طوری که هر کسی که به خانه شما آمد، کوچکترین احساس ناراحتی از بودن در این محیط نکند و بلکه نشستن در چنین فضایی موجب آرامش خاطر وی شود، این مقاله را مطالعه و حتی الامکان دستورالعمل های آنرا بکار ببرید تا بهترین نتیجه را .بگیرید

یکی از مهم ترین بخش های هر خانه اتاق نشیمناست و باید در تزیین و دکور آن نهایت دقت را بکار برد. حتی اگر شما فردی اهل معاشرت نیستید و معمولا مهمان به خانه دعوت نمی کنید، با این وجود باز هم دست کم برای روحیه خود و سایر افراد ساکن در منزل، بهتر است تلاش کنید تا اتاق نشیمن منزل تان، ظاهری زیبا و جذاب داشته باشد. جهت این کار توصیه می کنیم این چند قدم را مطالعه و در فضای اتاق نشیمن خانه بکار ببرید

تمیز نگه داشتن خانه:

اولین قدم برای رسیدگی به هر یک از بخش ها و اتاق های یک خانه، تمیز کردن و نظافت آن است. در مرحله اول چندان مهم نیست که معماری اتاق نشیمن شما چگونه است و از نوع اتاق نشیمن ایرانی است و یا نوع مدرن. با تمیز کردن و نظافت مرتب، می توانید گرد و خاک و ذرات ریز غبار را از روی سطوح و همچنین زمین (کفپوش اتاق نشیمن) پاک کرده و براحتی رنگ و روی این بخش از منزل تان را عوض کنید. به یاد داشته باشید که نظافت و پاکیزگی قدم اول در داشتن یک خانه زیبا و مرتب به حساب می آید و بر روی سلامت جسم و روحی افراد ساکن در آن، تاثیر مستقیم می گذارد.

تعداد و تنوع وسایل بکار رفته در اتاق نشیمن:

این مسئله هم بسیار مهم است که چه تعداد وسایلی و از چه نوعی را می خواهید در چنین مکانی قرار دهید. مثلا استفاده از مبلمان، میز و صندلی و حتی تلویزیون و دستگاه های پخش DVD در اتاق نشیمن، امروزه تقریبا امری بدیهی است. ولی در کنار آن می توان بجای شلوغ کردن روی میزهای نهارخوری و یا ریخت و پاش با جعبه ها و یا لوازمی که چندان وجودشان ضروری نیست، با استفاده از تابلوهای زیبا، فرش و یا کتابخانه ای کوچک این محدوده از خانه تان را هر چه زیباتر و در عین حال تبدیل به نوعی فضای فرهنگی کنید. مسلما هم خودتان و هم دیگران از بودن در چنین محیطی لذت خواهند برد.

چیدمان درست وسایل:

در کنار نظافت و توجه به وسایل و تنوع آنها، باید دکوراسیون مناسب و چیدمان صحیح اتاق نشیمن را ایجاد کنید. خلق چنین فضایی مسلما مستلزم چیدن درست وسایل هم هست. مثلا اگر بر روی میزها، شمع و یا نمکدان دارید، حتما به دقت طوری آنها را بگذارید، که در کنار وسایل دیگر، جای زیادی را اشغال نکنند و در عین حال زیبا و منظم به نظر برسند. چیدمان صحیح وسایل و لوازم خانه یک هنر است.

استفاده از وسایل و لوازم کمکی و یا تزیینی:

اگر می بینید که فضای شما بیش از حد ساده به نظر می رسد و یا احساس می کنید که می توان با کمی تغییر آنرا زیباتر کرد، یک راه آن استفاده از وسایلی است که چندان جا و فضا اشغال نمی کنند ولی می توانند در زیباتر ساختن محیط به شما کمک کنند. مثلا از یک یا چند گلدان ترجیحا کوچک استفاده و یا بر روی دیوارها تابلوهای زیبا و حتی آینه های گرد و دایره ای شکل زیبا، نصب کنید. همچنین استفاده از وسایلی مانند آباژور و یا نصب لوسترهای زیبا هم می تواند به این فضا کمک کند. همچنین گل آرایی و استفاده از گلهای طبیعی و حتی مصنوعی هم می تواند کمک شایانی به داشتن یک اتاق نشیمن مناسب کند.

توجه به سقف، دیوارها و کفپوش:

این مسئله نیز بسیار مهم است که در این اتاق از چه کفپوشی (مثلاکفپوش لمینت و یا کفپوش های پارکت چوبی) استفاده شده و یا اینکه در صورت استفاده از چنین کفپوش های شیک و امروزی – که قویا توصیه می کنیم – آیا در محل اتصال دیوارها به کفپوش، از قرنیز و متعلقات آن استفاده شده است یا نه. که نصب قرنیز هم می تواند به افزایش زیبایی تا حدودی کمک کند. و صد البته استفاده از کاغذ دیواری هم می تواند به بهبود وضعیت دکوراسیون اتاق نشیمن و ظاهر آن کمک زیادی کند. به خصوص بکار برد کاغذهای دیواری رنگی با رنگ های شادو متنوع.

استفاده از کوسن ها:

کوسن های رنگی و قرار دادن آنها بر روی مبلمان و یا کاناپه، علاوه بر ظاهر مناسب و زیبا می تواند موجب افزایش طراوت و مدرن بنظر رسیدن محیط نشیمن شود. خوشبختانه در سالهای اخیر کوسن های رنگی و متنوعی در بازار موجودند که می توانید بنا به سلیقه و میل خود آنها را خریداری و استفاده کنید.

استفاده از فرش و یا قالی بزرگ:

بجای استفاده از چند تکه فرش و قالی، بهتر است یک فرش بزرگ در فضای نشیمن خانه پهن کنید. برای این کار ابعاد اتاق نشیمن را در نظر داشته باشید و از آنجایی که برای چیدمان اتاق نشیمن مستطیل شکل، پیدا کردن جای مناسب و پهن کردن فرش و یا قالی بزرگ و زیبا، چندان مشکل نیست، براحتی می توانید این کار را انجام بدهید.

تنوع رنگ:

با بکار بردن اشیاء مختلف با رنگ های مناسب و مختلف در فضای خانه، می توانید محیطی شادتر داشته باشید که انرژی مثبت در فضای آن تراوش کرده و موجب آسودگی و آرامش افراد شود. به خصوص در خانه هایی که فرزندان کودک و یا نوجوان دارند و یا خانه زوج های جوان.

 

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali