طراحی آشپزخانه کوچک با دکوراسیون آشپزخانه جزیره ای

طراحی آشپزخانه کوچک با دکوراسیون آشپزخانه جزیره ای

مشخص ترین ویژگی آشپزخانه جزیرهای در مقایسه با سایر طراحی‏‌های آشپزخانه به چیدمان کابینتهای آن برمیگردد. از ایده‌های آشپزخانه مدرن داشتن جزیره است . در این مدل طراحی کابینت‏ها به صورت ردیفی در مرکز آشپزخانه قرار میگیرند که به آن جزیره یا کانتر گفته می‏شود. در واقع این کانتر، بخش اصلی آشپزخانه است که بسیاری از فعالیت‏های معمول آشپزخانه در آن انجام می شود . در واقع این کابینت مانند جزیره به جایی وصل نیست و بوسیله محیط آشپزخانه احاطه شده است و علت نامگذاری آن به همین خاطر میباشد .

جزیره یا همان کابینت وسط آشپزخانه کاربردهای بسیاری دارد و میتواند به بسیاری از نیازهای به طور همزمان پاسخ دهد. گاهی با نصب تجهیزات آشپزخانه در آن که معمولا سینک ظرفشویی و اجاق گاز است  ، آشپزی روی آن انجام می شود و گاهی فقط به عنوان میز ناهارخوری بکار برده می شود تا دور آن بنشینید و غذا بخورید . این کابینت با کاربردهای چندمنظوره خود استفاده خوبی از فضا داشته و میتواند به عنوان قلب خانه عمل نماید . کانترها با طراحیهای جالب و متفاوت خود میتوانند فضای شیک و مدرنی را در خانه ایجاد کرده و دکوراسیون بسیار خاصی را برای شما بسازد .

انواع طراحی کابینت های جزیره ای

گاهی می خواهید در زیر جزیره آشپزخانه تان کابینت داشته باشید باید عمق حداکثر ۶۰ سانتی متر را برای آن طراحی کنید ، عمق بیشتر در کابینت های جزیره ای باعث می شود به آخر آن دسترسی نداشته باشید و گذاشتن و برداشتن برایتان بسیار دشوار شود . پس حداکثر عمق ۶۰ سانتی متر را در نظر بگیرید . اما اگر عرض کابینت های شما زیاد است می توانید عمق را زیاد در نظر بگیرید اما از وسط آن را نصف کنید و سپس از دو طرف برای آن درب بگذارید تا از هر دو طرف قابل استفاده باشند . به این ترتیب، همزمان از هر دو طرف جزیره استفاده کرده اید و فضایتان بهینه شده است.

صندلی کنار جزیره آشپزخانه

راه دیگر این است که قسمتی از آن را خالی نگهدارید تا صندلی های اشپزخانه در آن فرو روند و هنگام نشستن هم جای پای بیشتری داشته باشید و راحت تر باشید . به طور مثال اگر عمق جزیره ۴۲ سانتی متر باشد به راحتی می توانید ۳۰ سانتی متر را به کابینت اختصاص داده و ۱۲ سانتی متر را برای قرار گیری صندلی ها در نظر بگیرید. در این حالت باید به فکر دستگیره درب کابیت و زانو و پای افراد کنید .  بنابراین می توانید دسته های درب کابینت را بالا تر از زانوی افراد قرار داده تا از برخورد و آسیب رسیدن جلوگیری نمایید. یا حتی دستگیره ها را پایین تر از معمول وصل کنید تا به زانوی شما برخورد نکند .

نصف جزیره نصف صندلی

گاهی جزیره عمق ندارد اما شما می خواهید صندلی را در زیر جزیره جا بدهید . در این حالت نصف جزیره را کابینت کنید و نصف را جای صندلی ها و نشستن . لازم نیست تعداد زیادی صندلی در زیر جزیره قرار دهید . پس طول جزیره به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و کابینت و صندلی ها را در کنار هم جای دهید .

کاربرد کشو ها در جزیره

کشو ها همیشه معجزه می کنند . کشوهای بزرگ و جالبی را می توانید از یه جزیره در بیاورید . در همه آشپزخانه تعداد کشوها به یک ردیف سه تایی برای قاشق و چنگال و وسایل خرد و ریز خلاصه می شود . اما کشوها یک ابزار بسیار  مهم برای لوازم دم دستی هستند. گاهی کاربرد کشو بیشتر از کمد و کابینت است . پس چرا از آن ها در زیر جزیره استفاده نکنیم؟ کشوهای کم عمق و باریک هم حتی بسیار کار راه انداز خواهند بود می توانید در آن سینی هایتان را بگذارید و یا ترشی و ادویه و سایر خوراکی ها را جای دهید .

تبدیل جزیره به ویترین

گاهی جزیره می توان به آکواریوم یا ویترین شیشه ای بدل کرد . اگر کابینت و میز ناهار خوری به اندازه کافی دارید از جزیره به عنوان یک عنصر دکوراتیو بهره ببرید. این ویترین می تواند قفسه باشد و یا درب شیشه ای داشته باشد . گاهی اوقات هم می توان هیچ کاری با جزیره نکرد و فقط به عنوان یک شلف که دور آن صندلی داریم از آن استفاده نمود . سادگی هم همیشه زیبایی خود را دارد . ویترین ، آکواریوم و یا کتابخانه ای کوچک و یا تنها یک میز .

نکاتی در خصوص طراحی جزیره آشپزخانه

نورپردازی همیشه زیباست در دکوراسیون داخلی آشپزخانه و جزیره آشپزخانه هم در زیر کانتر می توان نورهای زیبا را کار کرد و آنرا به محلی زیبا و دلنشین در خانه بدل نمود . گاه در هنگام شام ، می توان فقط از نورهای زیر کانتر بهره برد و فضایی رمانتیک ایجاد کرد . جزیره های امروزی بیشتر در طرح های منحنی خاص، دایره و بیضی طراحی می شوند. برای رنگ جزیره می توانید رنگ هماهنگ با کابینت جزیره ای را انتخاب کنید یا به شکل زیبایی از یک رنگ متضاد با چیدمان آشپزخانه استفاده کنید تا جلوه جزیره بیشتر هویدا شود. در نهایت برای رنگ آشپزخانه جزیره ای می توانید از رنگ های مکمل بهره ببرید. فقط مراقب باشید تا هماهنگی رنگ ها را در محیط داخلی آشپزخانه مدرن به هم نریزید.

جزیره آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه طرح جزیره محیط آشپزخانه شما را بسیار شیک و متفاوت می سازد و فضای کافی برای رفت و آمد خواهید داشت. قطعاً این دکوراسیون در خانه و آشپزخانه های کوچک طرفداران بسیاری خواهد داشت. در آشپزخانه های بزرگ نیز چنین سبکی به محیط و فضای داخلی آشپزخانه نظم می بخشد و آشپزخانه ای مدرن و لاکچری در منزل ایجاد خواهد کرد.

طرح های جزیره بقدری پیشرفت کرده اند که حتی در کوچکترین فضاها هم قابل استفاده شده اند. اما بنظرتان چقدر می توانید در این زمینه خلاقیت بخرج داد؟ تا جایی که همین قطعه تبدیل به نقطه برتر دکوراسیون داخلی منزلتان شود!

جزیره آشپزخانه

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali