نحوه طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک

نحوه طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک

دکوراسیون داخلی بوتیک یکی از مهم‌ترین عواملی است که روی جذب مشتری و خرید بیشتر او تأثیر می‌گذارد. از طرفی طراحی ویترین بوتیک زنانه و دکوراسیون داخلی بوتیک مردانه باید به گونه‌ای باشد که در هر فصل نمونه‌ای از بهترین و پرطرفدارترین مدل‌ها را به مشتری نشان دهد و مشتریان را برای خرید کردن راغب کند. دریافت حس مثبت از تماشای ویترین یک فروشگاه و دیدن لباس‌هایی که در هر فصل هر فرد به دنبال خرید آن است، به فروشنده‌ها کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری را به فروشگاه خود جذب کنند و فروش بیشتری داشته باشند.

اهمیت دکوراسیون داخلی بوتیک

زمانی که برای خرید به داخل یک فروشگاه می‌روید، نحوه چیدمان اجناس و لباس‌ها و همچنین جذابیتی که در نحوه قرار دادن آن‌ها به کار رفته است، می‌تواند تأثیر زیادی روی رغبت شما به ماندن و تماشا کردن محصولات یا رفتن و دل بریدن از این بوتیک دارد. در واقع، زمانی که ما از قرار گرفتن در یک فروشگاه حس خوب و متناسب با نیازی که به دنبال آن هستیم دریافت کنیم و می‌توانیم نمونه‌ای از بهترین اجناس را در قسمت‌های مختلف این بوتیک ببینیم، بیشتر برای خرید کردن راغب می‌شویم و از این رو طراحی ویترین بوتیک زنانه و چگونگی چیدمان ویترین بوتیک مردانه می‌تواند عامل مؤثری بر حس و حال ما برای خرید کردن بگذارد.

دکوراسیون مغازه کوچک لباس

در بوتیک‌های کوچک شما فضای کمتری برای نشان دادن اجناس خود دارید و باید دقت بیشتری برای چیدن وسایل داشته باشید؛ اینجاست که خلاقیت و کمک گرفتن از تکنیک‌ها می‌تواند به شما کمک کند. معمولاً رنگ‌ به کار رفته در هر بوتیک در کنار نورپردازی مناسب که جذابیت اجناس را دو چندان می‌کند نیز می‌تواند همه چیز را در نظر ما زیباتر از آنچه که هست نشان دهد. استفاده از یک ست جذاب که بر تن مانکن کرده‌اید، برای نشان دادن بهتر اجناس می‌تواند در جذب مشتریان بسیار مؤثر باشد.

به خاطر داشته باشید که استفاده چند لباس زیبا در ویترین و رعایت اصول خلوت بودن دکوراسیون داخلی بوتیک شما یک امتیاز محسوب می‎شود و زیبایی‌ها را در چشم مشتری نمایان‌تر می‌کند. پس بهتر است از چند ست لباس هوشمندانه استفاده کنید و از قرار دادن چندین لباس روی هم و شلوغ کردن ویترین اجتناب کنید. با این روش حس کنجکاوی مشتری بیشتر می‌شود و احتمالاً زودتر برای دیدن بقیه اجناس به داخل فروشگاه قدم می‌گذارد و از طرفی فروشگاه شما هم از آنچه که هست کوچک‌تر به نظر نمی‌رسد.

توجه کنید که برای تعویض لباس‌های داخل ویترین باید بسیار خلاقانه و دقیق رفتار کنید و با توجه به مد و فصل و سلیقه مشتریان یک ست جذاب برای نمایش دادن انتخاب نمایید. در هر فصل دکور بوتیک را عوض کنید و همیشه خلاق و به روز باشید و از نورپردازی متناسب نیز غافل نشوید

طراحی ویترین بوتیک زنانه

خانم‌ها بسیار نکته سنج هستند و توجه به جزئیات و رنگ‌ها بیشتر روی آن‌ها تأثیر می‌گذارد. بنابراین بهتر است دکوراسیون بوتیک زنانه کوچک شما همان محلی باشد که یک خانم با ورود به آن حسی پر از هیجان و لذت در کنار شیک و منحصربه‌فرد بودن دریافت می‌کند و در آن از تماشای جزئیاتی جذاب و رنگ‌های انرژی‌بخش به وجد می‌آید. بهتر است برای دید بهتر، همه اجناس به روز و مناسب فصل را طوری بچینید که قابل رویت باشند و به جای اینکه آن‌ها را روی هم قرار دهید، آنها رو طوری قرار دهید که رنگ و مدل هر لباس به راحتی قابل تشخیص باشد. برای طراحی دکوراسیون بوتیک خود از طرح‌های شلوغ بر روی دیوار استفاده نکنید و تنها رنگ‌های مکمل و متضاد را در دیوارها و چیدمان لباس‌های خود به کار بگیرید.

در مورد اتاق پرو نیز باید بدانید که این بخش اهمیت زیادی در طراحی ویترین بوتیک زنانه دارد و بیشتر خانم‌ها دوست دارند که پس از پوشیدن لباس به خوبی خود را در آینه مشاهده کنند. برای این بخش بهتر است  فضای روشن و آینه قدی مناسبی تدارک ببینید. چنانچه از فضای کافی در بوتیک خود برخوردار هستید، بهتر است بخشی را نیز به قرار دادن چند صندلی راحت و زیبا اختصاص دهید. از آنجایی که خانم‌ها معمولاً به همراه همسر، دوست و یا کودک خود هستند، قرار دادن این صندلی‌ها می‌تواند روال خرید را برای آن‌ها راحت‌تر کند.

پس سعی کنید قفسه‌ای مشخص برای هر مدل لباس داشته باشید که رنگ هر یک از مدل‌ها در آن قفسه مشخص باشد و مشتری بتواند بعد از انتخاب مدل رنگ مناسب خود را نیز به سادگی پیدا کند. قرار دادن یک آینه در قسمتی از بوتیک می‌تواند حس بهتری به مشتری بدهد که لحظه‌ای بدون پرو و تنها با نگاه کردن لباس در آینه تصمیم به خرید بگیرند.

به طور کلی اگر مخاطبان شما خانم‌ها و دختران جوان هستند، به یاد داشته باشید که استفاده از رنگ‌های شاد، به کار گرفتن گل‌ و گیاه و استفاده از نمادهای دخترانه و جذاب می‌تواند در جذب مشتریان تأثیر بسیاری بگذارد. زمانی که یک خانم احساس خوبی را در فروشگاه شما تجربه کند، بیشتر به خرید از شما رغبت پیدا می‌کند و در ادامه بیشتر دوست دارد تا این خرید برای دفعات بیشتر نیز تکرار شود. توجه داشته باشید که خانم‌ها با نگاه کردن به جذابیت‌های یک فروشگاه ترغیب به خرید می‌شوند، در حالی که شاید یک مرد تنها بر اساس نیاز داشتن خرید کند. به همین دلیل توجه به سبک و زیبا به نظر رسیدن مغازه در کنار نمایش دادن اجناس می‌تواند در فروش اجناس زنانه تأثیر زیادی داشته باشد.

دکوراسیون داخلی بوتیک مردانه

سلیقه مردها برای خرید کردن متفاوت است و شما باید با توجه به اجناسی که در ویترین بوتیک مردانه خود جای داده‌اید، چیدمان متناسبی انتخاب کنید. اگر شما یک فروشنده اجناس اسپرت هستید، بهتر است دکوراسیون لباس فروشی خود را نیز با همین تم طراحی کنید و سعی کنید افراد علاقه‌مند به این نوع پوشش را به سوی خود جذب کنید. اگر قرار است در بوتیک خود انواع لباس‌های مردانه را در معرض فروش قرار دهید، باید لباس‌ها را طوری بچینید که مشتری با دیدن لباس‌ها احساس نیاز کند. توجه داشته باشید که به نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک طبق مشتریانی که قرار است از شما خرید کنند، اهمیت دهید.

اگر شما یک فروشنده اجناس اسپرت هستید، بهتر است دکوراسیون لباس فروشی خود را نیز با همین تم طراحی کنید.

معمولاً در بوتیک‌هایی که بیشتر از طرح‌ها کلاسیک استفاده شده است، بهتر است نور مغازه بیشتر باشد و در مورد سبک آنتیک بهتر است نورپردازی در حد متعادل باشد. برای شلف‌ها و باکس‌های مغازه می‌توانید از نور سفید در هر قسمت بهره بگیرید و با استفاده از گیاه و یا چیدن برخی از لوازم خاص می‌توانید فضای جذاب‌تری در بوتیک خود رقم بزنید. معمولاً استفاده از رنگ‌های خنثی در کنار نورپردازی مناسب و ارائه طرح‌های خلوت با به‌کارگیری چند مجسمه، گل یا نماد مهیج در بوتیک‌های مردانه گزینه فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود و اگر اجناس خاص و منحصربه‌فردی در بوتیک خود دارید، می‌توانید تم و رنگ فروشگاه خود را نیز طبق همان اجناس به صورتی منحصربه‌فرد طراحی کنید.

سبک دکوراسیون داخلی بوتیک خود را تعیین کنید

باید بدانید سبک اجناسی که در بوتیک خود دارید و همچنین مخاطبان شما نقش مهمی در انتخاب دکوراسیون مغازه کوچک لباس شما دارند. انتخاب از میان سبک‌های مدرن، کلاسیک، هنری و سنتی هر کدام می‌تواند جذابیتی باور نکردنی به فروشگاه کوچک شما ببخشد.

سبک مدرن برای افراد مدرن

این سبک از دکوراسیون معمولاً بیشتر از هر سبک دیگری افراد را به سوی خود جذب می‌کند. جالب است بدانید که این نوع سبک از دکوراسیون معمولاً هزینه کمتری نسبت به سبک‌های سنتی و کلاسیک دارد و تنها چیزی که باید در آن توجه شود کمی خلاقیت و نوآوری است. برای مثال، اگر فروشنده اجناس اسپرت هستید می‌توانید از رنگ‌ها کمک بگیرید و دو رنگ متضاد و جذاب مثل آبی و قرمز را در کنار هم به کار ببرید تا در ذهن مخاطب لباس بارسلونا را تداعی کنید. می‌توانید یک طرح منحصر به فرد انتخاب کنید و یک نماد از جنس پارچه یا یک کاغذ دیواری با طرحی متفاوت در بوتیک خود به کار ببرید. می‌توانید همه فروشگاهتان را به رنگ سفید درآورید و با استفاده از قفسه‌بندی و نورپردازی مناسب همه اجناس را در چشم مشتری واضح نشان دهید.

استفاده از کناف با طرح‌های منحصربه‌فرد و به کار بردن ایده‌هایی نو در نحوه چیدمان اجناس هم می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در مورد دکوراسیون بوتیک زنانه کوچک گاهی اوقات استفاده از رنگ صورتی می‌تواند مثل یک معجزه عمل کند و خانم‌های جوان را برای خرید کردن به سمت شما بکشاند. استفاده از انواع گل‌های طبیعی و مصنوعی با شیوه‌ای هنرمندانه و منحصر به فرد و ترکیب یک رنگ خاص با سفید نیز می‌تواند حس جذابی به بوتیک شما ببخشد. رعایت اصول نورپردازی و توجه به رنگ‌ها در عین سادگی مهم‌ترین نکاتی است که باید در مورد سبک دکوراسیون مدرن بدانید.

دکوراسیون کلاسیک برای خاص پسندها

استفاده از نمادها و عناصر کلاسیک در دکوراسیون داخلی بوتیک شما می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای بر مشتریانتان بگذارد. در این سبک از دکوراسیون می‌توانید از عناصر و لوازم قدیمی و نوستالژی استفاده کنید و با پیوند زدن مشتری به حس و حالی متفاوت، برای لحظه‌ای او را به دنیای جدید دعوت کنید. توجه به عکس‌ها و نمادهای کلاسیک در کنار استفاده از متریالی خاص برای به کار بردن در کف و دیوارهای بوتیک می‌تواند در پیاده‌سازی این سبک به شما کمک کند. کمدهای چوبی و یا استفاده از کف پارکت چوبی می‌تواند تأثیر زیادی در زیباتر نشان دادن بوتیک شما داشته باشد. در کنار آن می‌توانید در دکوراسیون بوتیک خود از لوازمی خاص مثل چمدان‌های قدیمی، لوسترهایی به سبک قدیمی، تلفن یا چرتکه‌هایی که در گذشته به کار گرفته می‌شد نیز استفاده کنید.

بوتیکی با سبک سنتی ایرانی داشته باشید

اگر دوست دارید بوتیک شما حسی شبیه به کافه‌های سنتی داشته باشد و این حس را به مشتریان نیز القا کند، می‌توانید با استفاده از جزئیاتی که در سبک سنتی به آن‌ها توجه می‌شود یک بوتیک خاص طراحی کنید. استفاده از چوب در دکوراسیون، به کار بردن نیمکت چوبی در یک طرف بوتیک برای قرار دادن کیف و کفش‌ها، به کار بردن طرح‌های سنتی ایرانی و شیشه‌های رنگی در دیوار و طراحی در فروشگاه می‌تواند تأثیر زیادی در زیبا به نظر رسیدن آن داشته باشد. از طرفی می‌توانید یک کاشی‌کاری سنتی در یک قسمت از مغازه پیاده کنید و حس و حالی خاص و منحصر به فرد به بوتیک خود ببخشید. تنها کافی است که خلاق باشید و از نمادهای سنتی کمک بگیرید.

سبک هنری برای عاشقان هنر

سبک هنری نیز یکی از سبک‌های رایج در دکوراسیون بوتیک‌ها محسوب می‌شود. به کار بردن آلات موسیقی در این سبک و استفاده از عکس هنرمندان، تابلوهای هنری و نمادهای هنری در بوتیک شما می‌تواند آن را به یک نمایشگاه دوست داشتنی تبدیل کند و علاقه‌مندان به هنر را به سوی بوتیک خود بکشانید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم نکاتی در مورد طراحی و انتخاب مناسب دکوراسیون بوتیک‌های زنانه و مردانه به شما ارائه دهیم تا ضمن انتخاب سبک مورد علاقه خود بتوانید مشتریان را نیز به سوی فروشگاهتان جذب و  به خرید از بوتیک خود دعوت کنید. توجه داشته باشید که گاهی اوقات استفاده از سبک‌هایی که برندهای معروف در فروشگاه خود به کار می‌گیرند و یا حتی کمک گرفتن از عکس‌هایی که در فضاهای متفاوت مشاهده می‌کنید، می‌تواند ایده‌ای جذاب از چیدمانی منحصربه‌فرد در اختیارتان قرار دهد.

 

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali