طراحی دکوراسیون محیط کار با رنگ های مناسب

طراحی دکوراسیون محیط کار با رنگ های مناسب

هر فردی مدت زمان زیادی در شبانه‌روز و لحظات بیدار بودن خود را در محل کارش میگذراند، بنابراین دفتر کار یکی از مهم‌ترین مکان هایی است که باید در انتخاب رنگ و دکوراسیون آن توجه زیادی شود.

محل کار شما بعد از منزل تان، دومین محیطی است که بیشترین سر و کار روزمره را در آن محیط  را دارید و از این جهت محل کار شما باید محلی سرشار از تمرکز و آرامش برایتان باشد تا خستگی برجا نگذارد.

در طراحی دفتر کار خود تناسب رنگ را رعایت کنید زیرا تناسب رنگ اولین اصل و مهمترین عامل تأثیرگذار در ظاهر دفتر کار شما است. و جالب است بدانید از منظر روانشناسی محیط کاری که دارای نظم و ترتیب باشد تاثیر مثبتی بر عملکرد کارکنان شرکت دارد که باعث بازدهی بالای فعالیت آن‌ها میشود و همچنین تاثیر مثبتی بر روحیه افراد دارد.

رنگهایی که در طراحی داخلی و دکوراسیون استفاده می کنید بر روحیه و شخصیت فضای ایجاد شده تاثیر می گذارند و شما باید قبل از اینکه رنگ ها را انتخاب کنید به درستی آن را تحلیل و بررسی کنید. برای مثال یک اتاق کار پر ازدحام نیاز به انتخاب رنگی آرامش بخش دارد و رنگ اتاق جلسات ایده پردازی و خلاقیت، باید هیجان انگیز و انرژی بخش باشد.

سفید

رنگ سفید نماد آراستگی است و در طراحی دکوراسیون مدرن همواره یک انتخاب مهم به شمار می آید. اما گاهی اوقات هم می تواند خسته کننده و تکراری به نظر برسد. سفید می تواند دفتر محل کارتان را بیش از حد یکنواخت کند. توجه داشته باشید که رنگ سفید برای یک آفیس مدرن یک انتخاب هوشمندانه، مطمئن و کم ریسک است اما نکته منفی این رنگ در عادت کردن به آن است که باعث می‌شود شما نسبت به تغییر رنگ محیط کار خود کوتاهی نمایید.

مشکی

رنگ مشکی احساس قدرت و کنترل را از محیط می گیرد و فضا را تاریک می نماید. بنابراین شاید انتخاب آن به عنوان رنگ غالب  پر ریسک است و توصیه می کنیم به عنوان یک رنگ مکمل ، به همراه زرد یا خاکستری استفاده شود که می تواند یک فضای زیبا و لوکس ایجاد کند. ترکیب رنگ مشکی با سفید و طوسی، یک ترکیب کاملا مدرن و مینیمال است. این ترکیب همنشینی خوبی با رنگ و بافت چوب طبیعی دارد.

خاکستری روشن

رنگ خاکستری، مناسب اتاق کار افرادی است که نیاز به تمرکز بالا وخلق ایده‌های نو دارند؛ چرا که مانع از پرت شدن حواس و تمرکز می شود. همچنین کار کردن در چنین محیطی باعث می‌شود فرد احساس خستگی نکند. اغلب استودیوهای صوتی و گالری‌های گرافیکی از این رنگ برای حفظ و ذخیره انرژی نیروهای خود کمک می‌گیرند. هیچ وقت نباید از چنین رنگی به صورت گسترده و یا بصورت تک رنگ استفاده کرد.

آبی

ترکیب های رنگ آبی اغلب با آرامش و ثبات همراه است، آبی همچنین نماد اعتماد و نشان دهنده آرامش است که برای بدن و ذهن  انسان نیز بسیار مفید است. انتخاب رنگ آبی در دکوراسیون دفتر کار می تواند آرامش بخش و تسکین دهنده باشد. شرکت‌های بزرگ از این رنگ برای دفاتر رسمی خود استفاده می‌کنند. آن‌ها با این رنگ پرستیژ و کلاس کاری خود را به رخ رقبا و مشتریان کشیده و خود را برتر معرفی می‌کنند. برای ایجاد حس قدرت از رنگ‌های مکمل خاص مانند سبز یا زرد باید استفاده کنید.

سبز آبی

رنگ سبز نشان دهنده تعادل و رشد است. رنگی که ما را به محیط طبیعی ارتباط می دهد. بهترین راه برای وارد کردن رنگ سبز به فضای اداری شما از طریق دیوارهای سبز و گیاهان گلدانی است . سبز آبی در خود دنیایی از لطافت و انرژی‌های قابل جذب را می‌پروراند. ایجاد حالت روحانی و حس سبکی در این رنگ کاملا قابل لمس است. از این رنگ برای دیوار شاخص اتاق کار خود استفاده کنید، هر زمان که کارتان گره خورد کافیست به آن نگاه کنید و از تخلیه بارهای منفی مغزتان لذت ببرید. رنگ مکمل آن سفید مایل به خاکستری است که از آن استفاده کنید تا تمام و کمال از وجود این رنگ بهره برده باشید. هر چه تیرگی سبزآبی بیشتر شود، برای فضاهای رسمی مناسب‌تر خواهد بود.

قرمز

از رنگ قرمز برای برجسته کردن مهم ترین عناصر طراحی دکوراسیون خود استفاده کنید. قرمز انرژی بخش است و به عنوان یک کاتالیزور انرژی ذهنی محسوب می شود، قرمز به دلیل ایجاد حس هیجان و افزایش گردش خون بدن برای مکان‌های ورزشی یا فضاهای خارجی شهری رنگ مورد قبولی است، اما استفاده از رنگ قرمز در یک محیط اداری و دکوراسیون اداری خصوصا در دراز مدت و به عنوان رنگ غالب انتخاب خوبی به نظر نمی رسد. به همین منظور پیشنهاد می‌شود رنگ قرمز را دستچین شده و هوشمندانه مثلا برای اتاق ایده یا اتاق‌های خلاقیت دفتر کارتان استفاده کنید.

قهوه ای

استفاده از پوشش‌های رنگی قهوه‌ای برای دیوارهای یک آفیس، بیش از همه برازنده اتاق یک مدیر است. مدیران ارشد و روسا همواره می کوشند تا کارمندان خود را به کار علاقه مند نگه دارند و به همین جهت می‌توانند با انتخاب رنگ قهوه‌ای تیره برای دیوار پشت سر خود و قهوه‌ای روشن (معروف به نسکافه‌ای) برای سایر دیوارها، حس لوکس بودن و اعتبار به محیط کار ببخشند. ترکیب قهوه‌ای با رنگ طلایی و زرد چشم نواز است.

زرد

رنگ زرد باعث تحریک ذهن و تولید انرژی در مغز می شود. رنگی ایده آل برای محیط‌های استارت آپی و تا وقتی خودتان در چنین اتاقی قرار نگرفته باشید نمی‌توانید وجود انرژی‌های آن را درست درک کنید. برای اثربخشی بهتر این فضا می توانید از رنگ‌های آبی روشن و سفید کمک بگیرید. بدین ترتیب برای چنین فضایی اسم اتاق کار کنار می‌رود و نام میدانِ رقابت به میان می‌آید؛ چرا که رنگ زرد در آن جا خود نمایی می کند.

 

 

 

 

 

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali