ضرورت و اهمیت بکارگیری طراحی داخلی

هدف و اهمیت استفاده از طراحی داخلی

برای شما هم این سوال پیش آمده که چطور بهترین چیدمان را برای منزل داشته باشید؟

یا چطور از کمترین فضا بیشترین استفاده رو بکنید؟

طراحی داخلی هنر استفاده از فضای داخلی خانه یا منزل، برای پیاده سازی بهترین بازدهی فیزیکی و روانی است. معمولا وقتی اسم طراحی و یا چیدمان منزل به گوشمان می رسد ذهن ها به سمت طراحان و استفاده از ایده های آن ها می رود. البته که استفاده کردن از ایده یک طراح خالی از لطف نیست. همه ی ما به اندازه ای از خلاقیت ،تفکر و ایده بهرمند هستیم که اگر از آن ها به درستی استفاده کنیم می توانیم بهترین دیزاین و طراحی را با توجه به سلیقه ی خودمان داشته باشیم.

یکی از مهم ترین بخش های طراحی ، استفاده کردن مفید و درست از تمام فضاهای خانه و چیدمان برای اشیاء منزل است.

ضرورت بکارگیری طراحی داخلی

طراحی داخلی، هنر بهینه سازی فضا به منظور بهبود سطح کیفی زندگی، در پرتو اصلاح و شکل دهی به فضای داخلی می باشد. ایجاد هماهنگی و تعادل در فضای محیط داخلی و استفاده بهینه از این فضا، با کمک طراحی داخلی به بهترین نحو ممکن می شود. قسمت عمده ای از زمان و عمر هر آدمی در محیط های داخلی طی می گردد. نقش این محیط و تاثیر گذاری فضا بر روی روح و روان افراد یکی از موارد انکار ناپذیر به شمار می رود. برخورداری از فضایی دلنشین و آرام، راحتی و آرامش را برای افراد با خود به ارمغان می آورد. روحیه آنها نیز در راستای این امر افزایش چشمگیری پیدا می کند. طراحی داخلی نیازهای افراد در این زمینه را پاسخگو بوده و تا میزان قابل توجهی آنها را برطرف می سازد. طراحی فضای داخلی مناسب، ضمن بخشیدن روح تازه به محیط، به طور مستقیم هم بر انجام فعالیت های روزمره تاثیر می گذارد. اثر گذاری آن بر شخصیت افراد را نیز نمی توان نادیده گرفت. در حال حاضر، اهمیت و تاثیر گذاری طراحی داخلی در تمام جنبه های زندگی انسان به راحتی قابل لمس می باشد. این موضوع همه افراد را در بر می گیرد و برای همه اقشار جامعه قابلیت استفاده و کاربرد را دارد. طراحی داخلی در استفاده مناسب از فضاهای کم مساحت و آپارتمان های کوچک می تواند کمک شایانی کند. چینش وسایل و لوازم دکوراسیون در پرتو این موضوع به سهولت قابلیت اجرایی شدن را دارد. بر همین اساس، می توان عنوان نمود که طراحی فضای داخلی محیط های مربوط به کار و زندگی انسان، به صورت الزام و ضرورت مهم نمود پیدا کرده است. در طراحی فضاهای خصوصی، اهمیت این موضوع دو چندان می شود، چرا که در این محیط ها حس آرامش و راحتی را باید در فضا ایجاد نمود. به دلیل تاثیر طراحی محیط در احساس فرد و کاربردی کردن فضا، رعایت هماهنگی و تعادل در این زمینه نیز باید انجام پذیرد

مؤلفه های مفید به فایده و مهم در طراحی داخلی

مؤلفه فضا و شناختن آن، بدون تردید یکی از اصلی ترین و حائز اهمیت ترین موارد در طراحی داخلی به شمار می رود. به عبارت دیگر، نخستین المان تاثیر گذار در این زمینه، فضا محسوب می شود. خلق محیط داخلی با کیفیت، با استفاده بهینه از ارتفاع، قرارگیری اضلاع و ابعاد فضا محقق می شود. می توان عنوان نمود که فضا به عنوان زیر بنا و شالوده اصلی طراحی داخلی به حساب می آید. یک محیط داخلی می تواند بسته به نوع کاربرد، در قالب دفتر کار، پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب ابراز وجود نماید. اهمیت نور و تجلی زیبایی آن را نمی توان انکار کرد. در پرتو نور، زیبایی بصری محیط در چشم بیننده متبلور می شود. با وجود نور هر چیز هویت و اصالت واقعی خود را در چشم انسان در معرض نمایش قرار می دهد. به همین سبب این موضوع در طراحی داخلی به عنوان مؤلفه ای بسیار تاثیر گذار و مؤثر، مورد توجه واقع می شود. نورپردازی درست و مناسب، می تواند یک محیط را از نظر ظاهری کوچک تر یا بزرگ تر به تصویر بکشد. هر چند نور محیط در زیبایی سازی فضا نقش برجسته ای ایفا می کند، اما به تنهایی برای جذابیت بصری یک محیط پاسخگو نمی باشد، بلکه در کنار سایر مؤلفه ها به تکامل می رسد. یکی از مؤلفه های بسیار مهم در تمام ابعاد زندگی انسان ها، عناصر رنگی می باشد. امروزه تاثیرات رنگ از نظر روانشناسی و روانی بر هیچکس پوشیده و مستتر نمی باشد. استفاده از طیف های رنگی مختلف در فضای داخلی، در ایجاد محیطی سرشار از انرژی و آرامش، از درجه اهمیت بالایی برخورداری می باشد. با بکارگیری درست رنگ ها و آشنایی با جنبه های روانشناسی آن، می توان حس آرامش و آسایش را در سرتاسر وجود فرد متجلی ساخت. فرم نیز در طراحی داخلی حرف های زیادی برای گفتن دارد. هر چند این مؤلفه با پیچیدگی ها و چالش هایی همراه است، اما تاثیر گذاری آن در شخصیت بخشی به فضا اجتناب ناپذیر می باشد. سطوح اصلی هم در طراحی داخلی نباید دور از نظر بماند. این سطوح فضاهایی مانند دیوارها، کف و سقف محیط را در بر می گیرد. سطح های کوچکتر پنجره ها، درها، روکش های صندلی و پرده ها را شامل می شود. طریقه قرارگیری و چینش مناسب لوازم و وسایل در ایجاد فضایی جذاب و منحصر به فرد بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد. سلیقه و هنر در طراحی داخلی نقش چشمگیر و حائز اهمیتی را ایفا می کند. انتخاب مبلمان مناسب و کارآمد برای فضای داخلی خانه علاوه بر شخصیت بخشیدن به محیط منزل، زیبایی بصری اثر گذاری هم با خود به دنبال دارد. از مؤلفه های تاثیر گذار دیگر در طراحی داخلی می توان به حجم، شکل و بافت اشاره نمود. حجم به عنوان یکی از فاکتورهای دارای اهمیت در این زمینه، در قالب اجسام تو خالی یا توپر ظاهر می شود. بافت نیز با دیدن یا لمس نمودن ویژگی های یک جسم یا وسیله خودنمایی می کند. مؤلفه شکل هم خطوط بیرونی هر جسم را در بر می گیرد.

مهم ترین بخش دیزایین برای همه ی بخش ها انتخاب رنگ دیوار است.

اگر سالن پذیرایی شما کوچک است حتما از رنگ های روشن برای دیوار ها انتخاب کنید. رنگ روشن باعث انعکاس نور بیشتری شده و در نتیجه فضای داخلی را بزرگ تر نشان می دهد.

استفاده مناسب از کاغذ دیواری ها داشته باشید.

امروز استفاده از کاغذ دیواری به دلیل طرح و تنوع زیادی که دارد مورد استقبال خیلی ها قرار گرفته است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد استفاده از آن را دارید به چند نکته هنگام تصمیم گیری دقت کنید :

۱- کاغذ دیواری مناسب برای انتخاب های کوتاه مدت شما نیست.

اگر فرد تنوع طلبی هستید که هر چند ماه یکبار دوست دارید رنگ و طرح های مختلفی در دیوار ها ببینید استفاده از کاغذ دیواری برای شما خیلی توصیه نمی شود. چرا که کاغذ دیواری با چسب مخصوص و به شیوه ی خاصی بر روی دیوار چسبیده می شود. و برای تغییر یا کندن آن احتیاج است که حتما از یک متخصص کمک بگیرید در نتیجه هر زمان که خواستید نمی توانید به راحتی آن را جدا کنید. ضمن اینکه برای تعویض آن علاوه بر جدا کردن کاغذ دیواری ها ممکن است نیاز به رنگ کردن مجدد و یا تعمیر دیوار ها داشته باشید که خود شامل هزینه های جدا می باشد.

 ۲- تمیز کردن کاغذ دیواری ها

کاغذ دیواری ها با جنس های مختلف شیوه ی شست و شوی خاصی را دارند حتما از نوع تمیز کردن آنها در زمان انتخاب اطلاع داشته باشید. تا در زمان تمیز کردن به آسیب جدی برخورد نکنید.

۳- استفاده مناسب از طرح ها

در زمان انتخاب کاغذ دیواری به کاربرد آنها توجه کنید که برای چه دیواری و با چه کاربردی انتخاب می کنید. کاغذ دیواری با طرح های خلوت و ساده مناسب دیوار هایی هستند که دور آنها شلوغ است مناسب فضاهای بسته با دکور های شلوغ هستند که باعث بزرگ تر نشان دادن خانه می شود  کاغذ دیواری با طرح های شلوغ و برجسته مناسب دیوار هایی هستند که در قسمت فضاهای خالی خانه قرار دارند .

با استفاده از طرح کاغذ دیواری های شلوغ به محیط های خلوت خانه فضای بیشتر دیده شدن را می دهید.

۴- استفاده ترکیبی رنگ و کاغذ دیواری با هم

حتما نیازی نیست که کل دیوار ها را از نقش و نگار پر کنید. می توان از کاغذ دیواری ها فقط برای دیوار های اصلی استفاده کرد و بقیه دیوارها رو به حالت ساده باقی گذاشت. این طور حس تعادل و آرامش بیشتری هم در خانه احساس می کنید.

آشپزخانه

برای داشتن آشپزخانه منظم و مرتب بهتر است همه ی وسیله ها را در کابینت نگهداری کنید.تا هم از وسیله ها به درستی نگهداری شود و هم از شلوغی زیاد و پراکندگی وسایل در محیط آشپزخانه جلوگیری کنید. همچنین می توانید دیوار های خالی را قفسه بندی کرد و از آن برای دکور یا استفاده از وسایل کابینت ها استفاده کنید.

سالن پذیرایی

سالن پذیرایی شما ویترین و نماد خانه ی شما محسوب می شود. و یکی از مهم ترین بخش های دیزایین آن انتخاب و هارمونی رنگ ها است. که اگر آن را رعایت کنید فضای بی نظیری را تجربه خواهی کرد.

 

 

 

 

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali