فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون و طراحی فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

ترجمه لغت به لغت کلمه فنگ شویی به معنی باد و آب است که میتوانیم از حرکت انها برای بیشتر شدن انرژی در زندگی روزمره استفاده کنیم، فنگ شویی در قاره اسیا برای ترویج شادی سلامتی سعادت اشتیاق  و شور و انرژی به وجود امد و به همین دلیل قوانین ان برای ما ایرانیان نا آشنا نیست و هدف ان ایجاد احساس هماهنگی در محیط و در نتیجه زندگی شخصی افراد است.

بسیاری از مشکلات و تغییرات انجام شده در زندگی با محیطی که ما در آن زندگی میکنیم ارتباط دارد و در واقع فنگ شویی راهی برای شناختن این ارتباط  وسالم نگه داشتن ارتعاشات پیرامون است و در هر جایی قابل استفاده میباشد

عناصر مهم در فنگ شویی

آب چوب آتش خاک فلز

در چرخه ی سازنده آب به تغذیه چوب کمک میکند از چوب آتش به وجود می آید و خاک را به صورت خاکستر میسازد و فلز از خاک تشکیل میشود و در انتها میتواند به شکل اب و مایع بشود

در چرخه مخرب اب باعث خاموش شدن آتش مشود و آتش توانایی ذوب کردن فلز را دارد خاک آب را آلوده میکند و فلز باعث بریده شدن چوب و در نهایت چوب باعث فرسوده شدن خاک میشود

اصول مهم فنگ شویی برای چیدمان منزل

هدف از فنگ شویی استفاده از اشیاء و لوازم اضافه در محیط خانه نیست ما میتوانیم از اصول فنگ شویی در جاهایی استفاده کنیم که بیشترین استفاده را از آن فضا داریم و همچنین نباید از وسایل خراب شکسته و دور ریختنی استفاده کنیم. از انباشته کردن لوازمی که استفاده نمیشوند خود داری کنیم و همواره از بی نظمی بپرهیزیم و به تهویه و نظافت محیط توجه کنیم تا انرژی ها بتوانند گردش داشته باشند.

استفاده از گل های خشکیده باعث ایجاد افسردگی و بیماری میشود و بهتر است از گلدان هایی پر برگ و شاداب برای افزایش انرژی در محیط استفاده کنیم

انرژی گل ها در فنگ شویی

گل لاله قرمز زرد سیر و قرمز تیره با  گلبرگ های کنگره دار و دو رنگ دارای انرژی آتش هستند و محیط را بسیار صمیمی وگرم میکنند گیاهانی که دارای برگ سبز هستند انرژی چوب را به همراه دارند و میتوانند انرزی آتش را افزایش دهند و محل قرار گرفتن آنها در فضا میتواند نوع انرژی ساتع شده از آنها را تغییر دهد

راز شمع در فنگ شویی چیست

از تجزیه ۴ عنصر آب آتش باد خاک عالم خلقت به وجود آمده است و راز زندگی در آنها نهفته است و هنگامی که این عناصر یک جا جمع میشوند یک خلقت کامل را بوجود می آورند و به بر آورده شدن دعا ها کمک میکنند و شمع در حال سوختن ۴ عنصر را به این صورت آزاد میکند که موم شمع دارای انرژی های عنصر خاک است و شعله آن آتش است و دود حاصل از سوختن نوعی باد و مومی که ذوب میشود دارای انرژی های آب است.

فنگ شویی همراه رنگ ها

استفاده از رنگ آمیزی دیوار به رنگ های بنفش قرمز و سبز یشمی میتواند اولین گام برای جذب کردن رفاه در محیط منزل باشد و برای افزایش گردش انرژی آن میتوانیم از نور پردازی و اشیاء دکوری و مبلمانی با این رنگها در جنوب شرقی خانه استفاده کنیم.

ثروتمندی با طبیعت گرایی

استفاده از آب روان یک نماد جاودانه برای جذب ثروت و سرمایه است از این رو استفاده از آب نماها در خانه توصیه میشود علاوه بر این گیاه بامبو نیز میتواند در هدایت افراد خانه به سمت رفاه و اسایش موثر باشد.

اسب های دونده

استفاده از یک مجسمه و یا تابلو با تعدادی اسب دونده در محل عبور اعضای خانواده باعث افزایش خلاقیت و انرژی برای جذب سرمایه و رفاه میشود.

زیور آلات و انرژی آنها

نگهداری و مراقبت از جواهر ظروف کریستالی یا زیور الات در ضلع جنوب شرقی خانه میتواند باعث بهبود روند کار و پیشرفت پیشنهاد میشود.

دور ریختن زباله ها

نگه داشتن زباله در خانه باعث اختلال در گردش نیروهای مثبت و عدم تمرکز نیروهای رفاه و ثروت میشود.

مواردی که باعث هدر رفتن ثروت میشود

جلوگیری از چکه کردن آب

نگه نداشتن گل های خشک

دور ریختن موارد غم انگیز

تعمیر یا تعویض لوازم سوخته و یا نیم سوخته

تکنیک های کلی برای فنگ شویی

در حد امکان اثاثیه از دیوارها فاصله بگیرند

رنگ آمیزی یکی از دیوار ها به رنگ مورد علاقه

استفاده از گیاهان سبز و شاداب

استفاده از قالیچه در اتاق ها

استفاده از تابلو و یا آینه در اتاق

استفاده از مجسمه ها و اشاء مورد علاقه

استفاده از وسایل تزئینی مانند کوسن بر روی تخت یا کاناپه

استفاده از منابع نوری جدید

استفاده از پارچه های رنگی با جنس های مختلف

مرتب چیدمان اثاثیه موجود در فضا مانند روزنامه اسباب بازی و …

تکنیک های فنگ شویی در منزل

فنگ شویی به خلق موقعیت های خوب و و تفکری مثبت در زندگی شخصی کمک میکند وحس هارمونی در آن بسیار اهمیت دارد.

در این جا به نکاتی ساده و معجزه آسا برای در اختیار گرفتن انرژی های محیط اشاره می کنیم.

درب ورودی

درب خانه دهانه خانه است و کل خانه را تغذیه میکند و ارتباط بین خانه و محیط بیرون را فراهم میکند و تمام انرژی ها از بخش ورودی وارد خانه میشوند. پس باید دقت کنیم از ایجاد شلوغی در این قسمت جلوگیری کنیم و لباس ها یا کفش ها را داخل جاکفشی و کمد قرار دهیم و همچنین بهتر است این بخش دارای رنگبندی روشنی باشد و استفاده از یک منبع نوری در این قسمت میتواند ایده خوبی باشد. استفاده از آینه در قسمت ورودی برای ورودی های کوچک بسیار مناسب است اما باید دقت کنیم که نباید آینه را روبروی ورودی قرار دهیم چون این کار باعث جلوگیری از ورود انرژی ها به داخل خانه میشوند. یک فرش نرم یا یک گلدان یا کنسول وسیله ی مناسبی برای قسمت ورودی خواهند بود. باید از گذاشتن آشپز خانه یا اتاق روبروی ورودی خود داری کرد.

راه پله

در راهروهای باریک بهتر است از رنگ های تیره استفاده نکنیم و برای گردش بهتر نیروها توصیه میشود در ردیف بالا از آینه استفاده شود.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن فضایی است که بیشترین اوقات خود را در آن سپری می کنیم و در نتیجه قلب خانه است و میتواند بیشترین تاثیر را بر روی ما بگذارد باید چیدمان آن میتواند شخصیت ما را برای بیننده به نمایش بگذارد و محلی آرام برای خانواده و فضایی برای مبلمان مخصوص نشیمن باشد و توصیه میشود دورترین نقطه از درب ورودی در سمت راست یک شی یادگاری یک عکس خانوادگی و یا گیاهان شاداب نگه داری شود.

برای چیدمان مبل ها شکل نعل اسبی مناسب ترین است و بهتر است از گذاشتن مبل ها در جلوی پنجره خود داری کنیم. یک میز پذیرایی تمیز در وسط اتاق برای گردش انرژی ها بسیار مناسب است.

اتاق خواب

بخش مهمی از اوقات روزانه ما را در اتاق خواب سپری میشود در واقع اتاق خواب یک استراحتگاه و مکانی برای تجدید قوا است.

مرتب کردن ریخت و پاشها

آشفتگی در فضا باعث ایجاد سر در گمی و کسل شدن افراد میشود بنابر این اولین قدم در چیدمان اتاق خواب خلاث شدن از شر وسایل اضافی است حتی توصیه میشود تلویزیون ، وسایل ورزشی و هر چیزی که مانع استراحت میشود از اتاق بیرون برود.

استفاده از هوای تازه و نور کافی در محیط

استفاده از نور و هوای تازه میتواند تحرک محیط را بالا ببرد و انرژی را منتقل کند

استفاده از درجات نوری مختلف در شبانه روز

در این مورد استفاده از شمع قبل از خواب و یا لامپ های قابل تنظیم توصیه میگردد.

استفاده از وسایل مناسب با رنگ آمیزی مناسب

رنگ بندی فضا از مهمترین فاکتورها در دکوراسیون است بهتر است از رنگ های کرم تا شکلاتی یا سبز و آبی استفاده کنیم باید دقت کنیم که از رنگ های سرد باید در کنار رنگ های گرم بهره گرفت تا ارامش محیط کاهش پیدا نکند.

اگر از وسیله ها در چیدمان به صورت اریب استفاده میکنیم باید آن قسمت را با موجودی زنده پر کنیم تا از تجمع انرژی های مرده در یک قسمت جلوگیری کنیم.

استفاده از تابلوها

هرگز نباید از عکس های خشن با رنگبندی تند استفاده میتوانیم از تصاویری با مضمون چیز هایی که دوست داریم برایمان اتفاق بیافتد استفاده کنیم.

آینه

استفاده از آینه روبروی تخت به هیچ وجه مناسب نیست در این صورت بهتر است ارتفاع آن را زیاد کنیم یا قبل از خواب یا یک ملافه ی سفید روی آن را بپوشانیم.

بستن در ها

نظم موجود در اتاق را بیشتر میکند و منجر به ارامش میشود.

آشپز خانه

رنگ ها عامل اصلی فوران انرژی در محیط هستند و رنگ های تیره میتوانند اتاق را سنگین و انرژی های منفی را به جریان در بیاورند و بر اساس چرخه ی مخرب عناصر از کنار هم قرار دادن اجاق گاز و سینک یا ماشین ظرفشویی خود داری شود بهتر است در میان آنها از چوب یا چیز هایی که انرژی چوب را دارند استفاده کنیم

استفاده از مایکروفر در آشپزخانه باعث از بین رفتن انرژی های مثبت میشود. سینک ظرفشویی یخچال و اجاق گاز به هیچ وجه نباید در کنار هم در یک راستا قرار بگیرند و بهتر است سه ضلع از راس یک مثلث را تشکیل بدهند در این صورت کمترین انرژی برای دسترسی به آنها صرف میشود. نباید آب را داخل اجاق گاز به مدت طولانی راکد نگه داریم زیرا باعث بروز افسردگی میشود.

استفاده از گیاهان در آشپزخانه از اهمیت فراوانی بر خوردار است اما باید دقت کنیم که گیاهان تیغ دار مخالف قوانین فنگ شویی هستند.

تلفن

بهتر است همیشه تمیز و براق باشد و یک پارچه ترجیحا قرمز میتواند انرژی های تلفن را بیتشر کند و گذاشتن یک کارت با نوشته هایی آرامش بخش باعث دوستانه تر شدن مکالمات میشود.

میز

محل قرار گیری میزها از اهمیت زیادی بر خوردار هستند و به هیچ وجه نباید روی آن به سمت دیوار باشد دیوار مانند مانعی عمل میکند که از دریافت انرژی ها جلوگیری میکند بهترین جهت گیری برای میز روبروی درب ورودی است.

مهمترین بخش از میز وسط آن است که بیشترین انرژی ها را دارد پس اگر روی میز یک کتمپیوتر وجود دارد بهتر است آن را در مرکز میز قرار دهین و همچنین میتوانیم با قرار دادن یک گل یا مجمه یا شمع در مرکز میز نشیمن یا ناهار خوری حد اکثر میزان انرژی را از میز دریافت کنیم.

 

 

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali