میز ناهارخوری جدید، چگونه یک غذاخوری شیک داشته باشیم؟

میز ناهارخوری جدید، چگونه یک غذاخوری شیک داشته باشیم؟

اگر در انتخاب شکل و اندازه میز ناهارخوری خود به تصمیمی درست نمی رسید با کمک این راهنمایی ها می توانید میزی متناسب با فضای خود تهیه کنید. قطعا اندازه و اشکال مختلفی از میزهای ناهارخوری وجود دارند اما کدامیک از آنها برای شما مناسب خواهد بود؟ طبیعتا این که میز شما چه شکلی داشته باشد اهمیت زیادی دارد اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که انتخاب شما باید با فضای موجود نیز متناسب باشد.

میز انتخابی شما باید به گونه ای باشد که برای تعداد صندلی افراد مورد نظرتان و رفت و آمدشان فضای کافی را مهیا کند. پس با کمک راهنمایی های گروه تولیدکننده میز ناهارخوری چلکا می توانید اندازه و شکل مناسب میز ناهارخوری خود را در هنگام خرید انتخاب کنید.

فاصله بین میز و دیوار را اندازه بگیرید

فضای بین اتاق را اندازه گیری کنید که فاصله مناسبی بین میز و دیوار قائل شوید تا افراد بتوانند به راحتی رفت و آمد کرده و بر روی صندلی هایشان بنشینند.

فاصله بین میز و مبلمان را نیز اندازه بگیرید

اگر صندلی های ناهارخوری شما به صورت مبلی و دسته دار هستند، دقت کنید که همان میزان فاصله میز با دیوار را برای کناره های مبل در نظر بگیرید.

راه جل جالبی برای اندازه گیری فضای مورد نیاز غذاخوری

راه حلی که گروه چلکا برای اندازه گیری میز دارد این است که برگه ای را با شکل تخت ساخته و آن را در قسمتی که می خواهید میز را قرار دهید بگذارید و آن را به شکل میز تا نمایید. این راه به شما کمک می کند تا فضایی که اشغال می کند را تجسم کنید. بعد هم می توانید به راحتی فاصله با دیوار و مبلمان را نیز محاسبه کنید. دقت کنید که اگر میز شما کناره دارد نیز حتما آنها را محاسبه کنید.

در ساخت هر میز باید تعداد افرادی که می توانند با فاصله مناسبی کنار یکدیگر و دور آن بنشینند تعیین شود. اگر فاصله صندلی های شما از استاندارد پیروی کند می توانید گاهی برای بزرگ تر کردن دورهمی هایتان یک صندلی دیگر هم قرار دهید.

میزهای مدور برای فضاهای کوچک مناسب تر هستند

این گونه میزها برای فضاهای تنگ و کوچک مناسب تر بوده و از آنجایی که گوشه ندارند ضربه ای نیز بر کسی وارد نمی کنند هم چنین با کمک همین ویژگی می توانید افراد بیشتری را نیز دور این میز جمع کنید. حتی میزهایی که پایه های ستونی دارند نیز بسیار مناسب هستند چراکه فضای کافی برای قرار گرفتن پاها دارند.

سعی کنید از صندلی های شفافی استفاده کنید که زیبایی میز شما را مشخص کرده و دکوراسیون ناهارخوری شما را وسیع تر جلوه دهد.

اندازه های مناسب فضا برای میزهای دایره ای

من معمولا برای پیدا کردن میز دایره ای مناسب در ابتدا حتما محاسباتی را انجام خواهم داد. تولید کنندگان معمولا پیشنهادهای متفاوتی را ارائه می دهند و شما هم باید بتوانید حدود مناسب برای فضاهای باریک را مورد نظر داشته باشید. هم چنین این نکته را هم در نظر داشته باشید که پایه هایی ستونی برای میز به لحاظ فضای کافی که برای قرار گرفتن پاها در نظر دارد گزینه بسیار خوبی خواهد بود.

نکته: مشکل میزهای دایره ای بزرگ این است که دسترسی به غذا بر روی آنها کار سختی خواهد بود؛ بنابراین میزهای مستطیل شکل برای زمان هایی که میز شلوغی دارید مناسب تر است.

میز مستطیلی در اتاق های کشیده و باریک مناسب تر است

چنین میزهایی برای جریان رفت و آمد فضای بیشتری را مهیا می کنند. در بیشتر میزها هم معمولا با افزایش طول آنها، عرضشان نیز افزوده می شود.

فضای نشستن مناسب در میزهای مستطیلی شکل

در مورد این میزها هم باز تولید کنندگان باید حدود فضاهای نشستن پیشنهادی را در هنگام خرید به شما ارائه دهند.

اگر می خواهید میز ناهارخوری تان دایره ای باشد پیشنهاد گروه میز ناهارخوری چلکا به شما نمونه های چرخان آن است. با کمک این نوع میزها دسترسی شما به مواد غذایی بسیار راحت خواهد بود.

به دنبال میزهایی بزرگ و فضای نشستن کوچک تر باشید

زمانی که می خواهید فضای کمتری از اتاق شما اشغال شود می توانید به جای استفاده از صندلی از نیمکت استفاده کنید. اما حتما به این موضوع هم توجه داشته باشید که بتوانید نیمکت را در زیر میز قرار دهید وگرنه در هنگام رفت و آمد دچار مشکل خواهید شد.

به دنبال میز مربعی باشید

اگر اتاق شما مربع شکل است استفاده از میز مربعی نیز مانند دایره ای گزینه خوبی به حساب می آید چرا که تمامی افراد به شکل صمیمی تر و با دسترسی یکسان دور میز می نشینند.

میز مربعی نیز مانند میز دایره ای اگر سایز بزرگی داشته باشد با مسئله محدودیت دسترسی رو به رو خواهید شد. اگر تصمیم دارید بیش از ۸ نفر را دور میز بنشانید استفاده از میزهای مربع با کناره های تاشو که به مستطیل تبدیل می شوند، بسیار مناسب خواهد بود.

منبع:چیدانه

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali