دکوراسیون داخلی با سنگ آنتیک

دکوراسیون داخلی با سنگ آنتیک

استفاده از سنگ در معماری و دکوراسیون داخلی جز یکی از مقاوم ترین و شکیل ترین ابزارات محسوب می شده و از دیرباز در بین جوامع مختلف بسته به نوع اکوسیستم و جغرافیا بکار می رفته و امروزه با مدرن شدن و صنعتی شدن زندگی انسان ها استفاده از سنگ های طبیعی و مصنوعی در دکوراسیون داخلی منازل جلوه ای متفاوت و جایگاهی خاص پیدا کرده است. استفاده از سنگ در معماری داخلی یک انتخاب عالی محسوب می شود.

چرا سنگ در معماری داخلی

همانطور که اشاره کردیم استفاده از سنگ در معماری و طراحی داخلی از دیرباز بسته به موقعیت جغرافیایی در بین تمدن های مختلف  چه در ساخت خانه های کوچک و چه در ساخت کاخ ها و در جلوه های داخلی نیز رایج بوده و از آنجایی که مقاومت بالای دارد در معماری مورد استفاده بیشتری قرار گرفته است.  سنگ علاوه بر استقامتی که به بنا می دهد, جلوه زیبایی نیز ایجاد می کند و این موجب شده که در فضای داخلی توجه و علاقه طراحان را برانگیزد. و امروزه حتی شاهد استفاده و رواج سنگ های مصنوعی در طراحی داخلی ساختمان ها هستیم.

طراحی داخلی با سنگ آنتیک و دکوراتیو

در گذشته از سنگ های آنتیک بیشتر برای نماهای بیرونی یک سازه استفاده می شد و از آنجایی که آنان بدنبال تقارن و نظم بودند سنگ های آنتیک در قالب های هندسی برای تزیین نمای بیرونی مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزه به دلیل ایجاد جلوه های نامتقارن و متنوع در فضای داخلی , استفاده از سنگ های آنتیک در معماری داخلی رواج یافت و جایگاه خویش را پیدا کرد.

بکاربردن سنگ های طبیعی و آنتیک در معماری داخلی و اکسسوری علاوه بر زیبای موجب افزایش طول عمر سازه و بهبود کیفیت طراحی داخلی منزل می شود و همین ویژگی قدرتمند سنگ موجب رواج آن در معماری داخلی شده است.

بنابراین برای اینکه به منزل تان جلوه و زیبایی بیشتری دارید چنانچه ستونی ساده دارید می توانید این ستون را با سنگ ها آنتیک تزیین کنید و همچنین از اکسسوری های طبیعی که از سنگ های آنتیک طراحی  ساخته شده است در قسمت های مختلف منزل به طور مثال به عنوان آب نما یا روشویی سرویس های بهداشتی و … استفاده نمایید. و با این روش موجب غنای بیشتر و شکوه منزلتان می شوید.

سنگ آنتیک و سنگ مصنوعی چیست؟

در این قسمت از مقاله طراحی داخلی به تعریف سنگ آنتیک و مصنوعی می پردازیم. در معماری داخلی سنگ ها به دو دسته سنگ های طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند. به سنگ های که به طور طبیعی بدست می آیند سنگ آنتیک می گویند و اما سنگ هایی که از چسبیدن خورده سنگ های دیگر بدست آمده اند سنگ های مصنوعی یا دکوراتیو نامیده می شوند. و از آنجایی که سنگ های مصنوعی یا همان دکوراتیو تنوع طرح بالایی دارند قیمت بالاتری دارند و همچنین از بازار داغ تری در بین عموم برخوردارند.

سنگ آنتیک

سنگ های آنتیک همان سنگ های طبیعی هستند که بیشتر از دسته سنگ های تراوتن و مالون  تهیه شده اند و با استفاده از هنر دست طوری طراحی شده اند که جلوه طبیعی آن حفظ شود و سعی شده که به هیچ عنوان در آن تغییر رنگ ایجاد نشود و همان حالت طبیعی خود را داشته باشند.

مزایای سنگ آنتیک مصنوعی

سنگ های آنتیک نیز دو دسته می شوند سنگ های آنتیک طبیعی و مصنوعی

سنگ های آنتیک مصنوعی به نسبت همتای طبیعی خود دارای یکسری ویژگی ها می باشد از قبیل:

سنگ های آنتیک مصنوعی مقاومت, استقامت و دوام بیشتری نسبت به نوع طبیعی خود دارند و همچنین به دلیل تخلل کمتری که این مدل سنگ نسبت به همتای طبیعی خود دارند از بروز  باکتری و قارچ در سطح سنگ جلوگیری می شود.

چطور از سنگ آنتیک استفاده کنیم

نورپردازی کنید : برای داشتن جلوه زیبا نورپردازی مناسب بسیار اهمیت دارد

استفاده از سنگ آهک: برای تزیین خانه می توان از هر سبک سنگ آنتیکی استفاده کرد اما پیشنهاد ما این است ترجیحا از سنگ آهک استفاده کنید زیرا سنگ آهک بافت نرم تری دارد و جذابیت و زیبایی بیشتری نسبت به سبک و گزینه های دیگر دارد.

تنوع در اندازه: چنانچه بخواهید فضای منزلتان فضای پویا تر و شاد تری داشته باشد پیشنهاد ما بر این است که در سایز اداوات سنگی تنوع ایجاد کنید تا فضای خانه طبیعی تر باشد

از آنجایی که سنگ های آنتیک عایق بسیار خوبی هستند و دوام بالایی دارند می توانید از آن برای تزیین دیوارها استفاده کنید.

زمانی که از این سنگ ها استفاده می کنید ممکن است فضای خانه سرد به نظر بیایید بنابراین با ترکیب آن ها با موادی که ظاهری نرم و گرم دارند مانند چوب و فرش فضای خانه را گرم کنید.

سنگ آنتیک در کجا استفاده می شود

از سنگ های آنتیک در قسمت های مختلف طراحی داخلی استفاده می شود از جمله:

طراحی داخلی با سنگ آنتیک در فضای آشپزخانه

طراحی داخلی با سنگ آنتیک بر روی دیواره های کابینت

طراحی داخلی با سنگ آنتیک در اکسسوری های داخلی منزل و دفتر کار و …

یکی از فضاهایی که در آن سنگ های آنتیک کاربرد بیشتری دارند فضای دستشویی و حمام می باشد استفاده از این سنگ در نمای داخل حمام و دکوراسیون سرویس بهداشتی و همچنین به عنوان اکسسوری و روشویی جلوه بسیار زیبا و خیره کننده ای به فضای داخلی سرویس بهداشتی می دهد.

آیا سنگ های طبیعی ارزشش رو دارد؟

برخی از مردم  به دلیل نداشتن آگاهی تردید دارند که از سنگ های طبیعی استفاده کنند در ادامه به برخی از مزایای استفاده از سنگ های آنتیک در نمای داخلی ساختمان اشاره خواهیم کرد.

از جمله مزایای استفاده از سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی می توان به این مساله اشاره کرد که سنگ آنتیک به دلیل بافت بسیار زیبا و متنوعی که دارد قادر است همنشینی خوبی با انواع سبک های دکوراسیون داخلی ایجاد کند و بسیاری از طراحان داخلی به راحتی از آن ها در فضای داخلی استفاده می کنند و با نورپردازی های زیبا بافت سنگ را نمایش می دهند و با این روش جلوه بصری زیبا و دلنشینی برای فضاهای داخلی ایجاد می کنند.

 

 

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali