پارکت

معرفی پارکت

پارکت کفپوش چوبی میباشد که به همین دلیل به محیط زیست آسیبی نمی رساند. به صورت های مختلف جناغی ،آجری ،شطرنجی و…. در کنار هم قرار میگیرند و کف ساختمان را می پوشانند. شیوه خاص نصب پارکت یعنی استفاده از چسب های مخصوص و پوشش های لاک و رنگ ، باعث میشود که هیچ فضایی برای وجود موریانه و ایجاد خورندگی ،وجود نداشته باشد .پارکت به دلیل داشتن جنس چوب نباید در کنار رطوبت و آب قرار بگیرد اما امروزه با پوشش های لاک ،رنگ ،روغن و…. پارکت در کنار آب و رطوبت نیز مقاوم است. امروزه کفپوش های جدیدی به نامهای ام دی اف و اچ دی اف نیز در بازار موجود است که به اشتباه پارکت گفته میشوند اما آنها لمینت هستند وتفاوتهای بارزی با پارکت دارند. این مواد فاقد ویژگی های بنیادی پارکت هستند. پارکت درابعاد واندازه های مختلف موجوداست.

انواع پارکت های چوبی

پارکتهای چوبی به دلیل نوع چوبی که ازآن تولید میشوند دارای کیفیت،طرح و نمای متفاوتی هستند.انواع جنس چوبهای مورد استفاده در پارکت۱)چوب بلوط،پراستفاده ترین نوع پارکت،مقاومت و سختی زیاد در برابر فرورفتگی دارند و دارای لکه های طبیعی روی بدنه خود هستند ۲)چوب درخت زبان گنجشک،شبیه ترین چوب به بلوط اما سختتر و مقاومتر از بلوط،دارای رگه های طبیعی کمتر از بلوط ،حتی قابل استفاده در حمام ۳)چوب کاج،سختی و مقاومت کمتر اما محبوبترین چوب در تهیه پارکت است.دارای رگه های طبیعی.طیف وسیعی از رنگها را دارا میباشد ۴)چوب بامبو،منحصر به فردترین نوع پارکت،از خیساندن ریشه های بامبو وتحت فشار بالا قرار دادن آنها به طوری که یک تخته سفت و محکم تولید شود.بسیار پایدار است.دارای لکه های محو،قابل استفاده درکف حمام۵)چوب افرا،پارکت سخت با رنگ روشن،فاقد لکه طبیعی،کثیفی کمتر دربازه زمانی بیشتر،مقاومترین نوع پارکت،قابل استفاده در حمام.

با توجه به پیشرفت در هنر معماری و دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمانها، هر روز شاهد به وجود آمدن وسایل ساخت و ساز جدید در ساختمان سازی هستیم مخصوصا در زیبا سازی آنها.کفپوش هم در کنار انواع کاغذ دیواری ها در دکوراسیون ها مورد استفاده قرار میگیرند.به طور کلی کفپوش لایه پوشاننده کف ساختمان یا هر مکان دیگری میباشد و شامل انواع کفپوش پارکت،لمینت،اپوکسی و…. میشود. کفپوشها در شاخه ای از صنعت به نام کف سازی کاربرد دارند.قبل از انتخاب نوع کفپوش مناسب با توجه به سلیقه خودتان و هارمونی بودن با وسایل محل باید کاربری آنرانیز در نظر بگیرید به این صورت که اگر بخواهید برای آشپزخانه کفپوش انتخاب کنید ، حتما باید کفپوش ضد آب باشد.میتوان برای تغییر دکوراسیون محل کاملا کفپوش را بدون هیچگونه آثاری برداشت همانند لمینت وگاهی ازنوعی ازکفپوش استفاده کنیم که زیبایی و دوام بالایی داشته باشد.

پارکت چوبی یا لمینت؟

برخی کارشناسان معتقدند که لمینت از جوانب مختلف کیفیت کمتری در مقایسه با پارکت چوبی برخوردار میباشد. از جمله مساﺋل لمینت میتوان به ۱) عدم قابلیت ترمیم پذیری لمینت اشاره کرد که برای افرادی که قصد بازسازی کفپوش خود را دارند گزینه مناسبی نیست و عموما لمینت شامل یک لایه میباشد که درطول زمان در حال تجزیه و فرسوده شدن است. ۲) لمینت متریالی طبیعی نیست اگر از آن دسته از افراد هستید که خواهان خرید جنس طبیعی یا همان اصل هستید لمینت گزینه مناسبی نیست. ۳) سختی، متاسفانه سطح لمینت راحتی و نرمی لازم را نخواهد داشت. ۴) دوام کم ، طول عمر لمینت زیاد نیست و حتی اگربا گارانتی همراه باشد مدت آن کوتاه است. ۵)لمینت حاوی ترکیبات شیمیایی خطرناک است که برای محیط زیست مناسب نمیباشد . ۶)لغزنده بودن لمینت در مقایسه با پارکت چوبی.

پارکت یا سرامیک؟

چوب از گرمای بی نظیری برخوردار است و اما سرامیک نیز با توجه به سردی فیزیکی مضرات بیشماری دارد. راه رفتن و نشستن کودکان روی سطح سرد سرامیک مضراتی بر روی رشد اندامها و مفاصلشان دارد. اگر جسم سنگینی بر روی سطح سرامیک انداخته شود به دلیل بافت شکننده آن، امکان شکستن آن وجود دارد که چوب این نقص را ندارد. طول عمر سرامیک کوتاه است اما چوب بیشتر از ۵۰ سال مورد استفاده قرار میگیرد و میتوان پارکت سفید را با سمباده و روغن زدن همانند روز اول بدون هیچ تغییری در کیفیت و شکل احیا کرد در حالی که اگر سرامیک دچار ترک خوردگی یا خراشیدگی شود امکان ترمیم وجود ندارد. پارکت چوبی محصولی طبیعی است که در طبیعت تجدید پذیر و قابل تجزیه است بنابراین به طبیعت آسیبی وارد نمیکند اما سرامیک این ویژگی را ندارد. گونه های مختلف چوب باعث ایجاد انواع رنگها و طرحهای مختلف پارکت برای انواع سلیقه های شما شده است.

خرید پارکت

پیشنهاد می کنیم برای خرید پارکت حتما بصورت حضوری اقدام کنید تا با نگاه بازتری اقدام به خرید نمایید.

مشاوران ما در مجموعه زگالی هنگام خرید پارکت توسط شما،بهترین راهنمایی را خدمت شما ارائه می دهند.

درهنگام خرید پارکت باید به چه نکاتی توجه کرد؟

لبه های کلیک شونده باید محکم شوند.در برخی از انواع پارکت که زیاد مرغوب نیستند این لبه ها بعد از کلیک شدن خرد می شوند و عمر پارکت کم می شود.

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام خرید پارکت به آن دقت کنید،بحث استحکام لمینت روی آن است.این استحکام درجه بندی دارد که به صورت AC نمایش داده میشود.مثلا AC5 یعنی دارای بالاترین درجه ضدخش بودن میباشد.

همچنین سعی کنید از فروشگاههای معتبرخرید کنید تاعلاوه برگارانتی محصول شامل مزایای خدمات پس از فروش هم شوید.

معیارهای خردید پارکت

برای ایجاد تمایز و اثر گذاری در دکوراسیون خانه، اولین مرحله کفپوش منزل است. برای انتخاب کفپوش مناسب توجه به جزﺋیات زیادی وجود دارد از جمله رنگ ،عرض ،جنس و بافت، که باید قبل از انتخاب مد نظر قرار بگیرد. به این صورت که باید بدانیم که از چه جنس پارکت در کدام قسمت و تا چه مدت، استفاده خواهیم داشت زیرا دانستن زمان تعویض پارکت در آینده، برای انتخاب درست اهمیت ویژه ای دارد. شما باید از بین معیارهای زیادی همانند بافت، دوام، عایق گرما بودن، ظاهر یا عایق صدا بودن، ویژگی‌هایی را که برای شما اهمیت دارند را تعیین کنید و پارکت مد نظر را انتخاب کنید. انتخاب یک پارکت خاص اهمیت ویژه ای دارد زیرا تفاوت زیادی با انتخاب یک فرش دارد زیرا فرش را میتوان راحت عوض کرد اما پارکت را حداقل یک یا دو سال بعد میتوان تعویض نمود.

پارکت

پارکت از انواع کفپوش می باشد. کفپوشها بر اساس جنسشان به انواع مختلفی تقسیم می شوند. کف پوش های پی وی سی PVC)  که شبیه به لاستیک هستند و بیشتر برای مکانهایی استفاده می شوند که با رطوبت سروکاردارد. کفپوشهای از جنس چوب که همان پارکت ها هستند و کفپوشهای از جنس ام دی اف فشرده با روکش لمینت .

پارکت ها از جنس چوب خالص هستند و بیشتر در گذشته کاربرد داشته اند. با رشد و پیشرفت تکنولوژی و جایگزین شدن متریالهای مشابه با قیمت ارزانتر استفاده از پارکت رفته رفته کم رنگ تر شده است. پارکت ها بصورت قطعات چوبی کوچکی هستند که در کنار هم قرار می گیرند و سطح را می پوشانند. کیفیت بسیار بالایی دارند و قیمت آنها نیز بسیار بالاست. امروزه استفاده از لمینت جایگزین پارکت شده است. همچنین واژه پارکت با لمینت معادل سازی شده است. بطوریکه وقتی کسی می گوید پارکت می خوام به احتمال بسیار زیاد منظور لمینیت است. بهتر است از این واژه ها بصورت پارکت چوبی و پارکت ام دی اف استفاده شود.

ویژگی های پارکت ها (لمینیت ها)

پارکتهای امروز قیمت مناسب تری نسبت به انواع چوبی گذشته دارند.

نصب آنها بسیار آسانتر از انواع چوبی است، زیر قطعات آنها بزرگتر می باشد.

تنوع بالا

رنج قیمت زیاد

عایق حرارت

عایق صدا

بر اساس چوب مورد استفاده در داخل مغز آن قیمت آن تغییر می کند. همچنین قطر پارکت هم می تواند در قیمت آن تاثیر گذار باشد.

انواع ۸ میل ، ۱۰ میل ، ۱۲ میل از انواع رایج پارکتها هستند.

همچنین لمینتی که روی آن کشیده می شود نیز بر اساس میزان قدرت و استحکام درجه بندی دارد. پارکتهای AC4 و AC5  دارای مقاومت در برابر خش می باشند. هر چه شماره این درجه بالاتر باشد میزان خش پذیری کمتر و در نتیجه دوام بیشتر می شود.

پارکت ها در انواع مختلف رنگ تولید می شوند. رنگهای قهوه ای، سفید، و طوسی از جمله پر مصرفترین رنگهای پارکت می باشد.

برای نصب پارکت بجز خود پارکت چه چیزهای دیگری باید بخریم

معمولا ۹۰ درصد پارکت ها برای نصب نیاز به فوم سایلنت دارند. این فوم جدا از ضربه گیری نقش عایق صدا، حرارت را نیز ایفاده می کند. همچنین از سرخوردگی یا به اصطلاح راه رفتن پارکت هم جلوگیری می کند. پس به میزان متراژ پارکت خریداری شده شما نیازمند فوم نیز می باشید.

همچنین برای تقاطع مکانها مثل ورودی پذیرایی به اتاق ها یا آشپزخانه شما نیازمند ، گورده، اسکوتی و میت نیز می باشید. این ها بصورت شاخه ای تهیه می شوند.

همچین به احتمال زیاد شما نیازمند قرنیز هم هستید. معمولا قرنیز با رنگی متفاوت از پارکت انتخاب می شود. تا به زیبایی کار افزوده شود.

کدام کشورها در تولید پارکت پیش رو هستند؟

کشورهای آلمان، ایتالیا، سویس، ترکیه و چین از جمله کشورهایی هستند که در این عرصه بسیار پیشرفت داشته اند.

آیا همه پارکتهای موجود در ایران چینی هستند؟

باید دقت کرد که تولید چین با چیزی که در چین تولید می شود تفاوت دارد. بسیاری از برندهای مطرح اروپایی کارخانه هایی در چین دارند و همان محصول را با همان کیفیت داخل کشور خودشان در چین تولید می کنند. بنابریان نمی تواند به این محصولات گفت تولید چین.

هرچند خود چین هم تولید بسیاری با کیفیت های مختلف داشته که در بازار ایران موجود هستند.

نصب پارکت چقدر زمان بر می باشد

یک نصاب حرفه ای و تمیز کار احتمالا می تواند یک آپارتمان معمولی ۱۰۰ متری را یک روزه تحویل دهد.

دقت کنید اگر نصب درست صورت نگیرد ممکن است راه رفتن روی پارکت با سرو صدا توام باشد.

درز پارکتها چگونه است

پارکتها معمولا به صورت درز V شکل و یا بدون درز هستند.

 

 

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali