چند ایده برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

چند ایده برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

اغراق نیست اگر بگوییم بچه‌ها زمانی که نوزاد هستند نخستین ویژگی‌های روحی و شخصیتی‌شان در اتاق‌خوابشان شکل می‌گیرد. به دلیل اهمیت این موضوع از چند کارشناس خبره دکوراسیون خواستیم تا ایده‌های مد روز، کاربردی، سرگرم‌کننده و جذاب و راحتشان در مورد دکوراسیون موردعلاقه‌شان برای اتاق‌خواب نوزاد با ما در میان بگذارند.

یک اتاق نوزادی سفید اما پر از زندگی

وقتی صحبت از اتاق‌خواب نوزاد می‌شود بیشتر از همه اتاقی بارنگ سفید که هوای آن تهویه شده و تمیز است با جزییات سرگرم‌کننده و رنگ‌های گرم و شاد وسایل اتاق در ذهن اکثر ما شکل می‌گیرد. یک تخت کوچک گرم‌ونرم و یک قفسه سفید چوبی کوچک وسایل این اتاق سفید را تشکیل می‌دهند که در قفسه‌های آن اسباب‌بازی‌ها و چند سبد حصیری برای جمع‌آوری وسایل اضافی اتاق کودک قرار می‌گیرند. برای تلطیف فضا شما می‌توانید با اضافه کردن یک کاغذدیواری شاد یا لوازم دکوری چوبی و رنگی کوچک و ایجاد تضاد میان رنگ‌ها فضا را هیجان‌انگیز، هماهنگ و درعین‌حال آرام‌بخش کنید. این اتاق قرار نیست جنسیت خاصی داشته باشد و به درد هر دو جنس دختر و پسر می‌خورد. اگر از آن دسته والدینی هستید که نمی‌خواهید تا لحظه تولد جنسیت نوزادتان را بدانید و قرار است غافلگیر شوید این دکوراسیون و ترکیب رنگ را برای اتاق نورسیده‌تان در نظر بگیرید.

بد نیست بدانید کنتراست شدید بصری میان دو رنگ سیاه‌وسفید و استفاده از این دو رنگ در اشکال و الگوهای مختلف (مانند تصویر) قوی‌ترین سیگنال‌های بصری را به مغز نوزاد می‌فرستد. این سیگنال‌های قوی به معنای رشد بیشتر مغز و پیشرفت بصری سریع‌تر است. درنتیجه فضای تک‌رنگ برای ماه‌های اولیه تولد یک محیط محرک بصری ایجاد می‌کند که گستره توجه و کنجکاوی نوزاد را وسعت می‌بخشد و درعین‌حال حافظه و رشد سیستم عصبی را بهبود می‌دهد.

نکته: برای دست‌یابی به چنین ظاهری بدون استفاده از کاغذدیواری، می‌توانید لوازم خواب و قالیچه‌ها را از الگوهای متضاد سیاه‌وسفید انتخاب کنید.

صورتی، گلبهی، سبز و خاکستری؛‌ نوزاد دختر می‌آید

ترکیب رنگ سفید مبلمان و تخت بارنگ‌های خاکستری و صورتی کمرنگ و سبز همیشه در بورس است و هیچ‌گاه از چرخه مد خارج نمی‌شود. اگر دیوارها را صورتی کرده‌اید یک استیکر درخت سبز لیمو یا هر درخت دیگری با برگ‌های سبز روی دیوار بچسبانید تا به اتاق نوزادتان زندگی ببخشید. حضور رنگ‌های صورتی و سبز در این فضا مثالی کامل از آوردن تدریجی رنگ‌های اصلی به اتاق نوزاد است. شما می‌توانید از طریق عناصر دکوراسیونی مانند آباژورها، کوسن‌ها و پتوها هم این رنگ‌ها را به فضا بیاورید تا به رشد حس‌های پنج‌گانه نوزاد کمک کنید. رنگ‌های فوق اگرچه بی‌زمان هستند اما درعین‌حال بهترین انتخاب برای اتاق نوزادان ۳ تا ۶ ماهه‌اند چراکه به عقیده محققان اکثر نوزادان در سه‌ماهگی قادر به دیدن رنگ هستند که در این میان رنگ‌های اصلی روشن در تحریک مغز آن‌ها ارجحیت دارند.

به اصل اساسی حفظ تعادل در دکوراسیون توجه کنید

توجه به این نکته که هنگام برنامه‌ریزی برای فضای اتاق نوزاد مجموعه‌ای از تم‌ها و رنگ‌ها انتخاب شود که تعادلی صحیح میان تحریک حس‌های پنج‌گانه و آرامش ایجاد شود تا درنتیجه آن فضای خواب مناسبی برای نوزاد فراهم گردد از اهمیت فراوانی برخوردار است. اگر برای طراحی اتاق نوزاد از تم سفید استفاده کرده‌اید می‌توانید از یک رنگ متضاد و گرم برای گهواره یا تخت و کمد استفاده کنید و جلوهٔ بهتری به فضای دکوراسیون اتاق کودک خود ببخشید.

یکی از بهترین انتخاب‌ها یک کمد چوبی قهوه‌ای و یک فرش ایرانی خوش‌نقش‌ونگار و شاد برای کف اتاق است تا فضا را گرم‌تر و دل‌چسب‌تر نشان بدهد. تابلوهای نقاشی از حیوانات مختلف یکی از ایده‌های محبوب طراحان داخلی دکوراسیون برای اتاق نوزاد است. چنین اتاقی به‌راحتی با جریان رشد نوزاد هماهنگ است. آنچه که قابل‌توجه است این است که به عقیده برخی طراحان دکوراسیون داخلی همیشه قرار نیست از همان ابتدای کار اتاق نوزاد پر از وسیله‌های غیرقابل استفاده‌ای مثل انواع عروسک، صندلی‌های کوچک و انواع لباس‌های آویزان‌شده از درودیوار باشد.

رنگ‌های سرد در دکوراسیون؛ همیشه پای یک پسر در میان است

استفاده بیش‌ازحد از رنگ‌بندی‌های سرد و سنگین دکوراسیون اتاق کودک و نوزاد شما را کسل‌کننده و بی‌روح جلوه می‌دهد و دیگر اثری از جذابیت‌ها و زیبایی‌های اتاق یک نوزاد در آن دیده نمی‌شود. از طرف دیگر کمبود رنگ‌های سنگین در دکوراسیون اتاق نوزادهای پسر می‌تواند طراحی را به سمت یک دکوراسیون دخترانه سوق دهد. رسیدن به این تعادل رنگی کار سختی است اما غیرممکن نیست. در طراحی دکوراسیون اتاق‌های پسرانه رنگ‌های تیره و روشن مثل سفید، خاکستری، قهوه‌ای، زرد لیمویی و آبی را می‌توان کنار هم قرار داد و باهم ست کرد. طراحی دکور اتاق بهتر است به نحوی باشد که تا دوران نوجوانی پا به پای صاحب اتاق بیاید و شاید تنها عنصری که از اتاق باید به‌مرورزمان تغییر کند تخت خواب است که باید بزرگ و بزرگ‌تر شود.

گاهی اوقات وسایل اتاق نوزاد به‌جای رنگ حرف اول را می‌زنند

به عقیده برخی طراحان دکوراسیون داخلی گاهی اوقات بهتر است به‌جای تمرکز روی رنگ درودیوار اتاق نوزاد روی وسایل اتاق و رنگ آن‌ها تمرکز کرد. در چنین مواقعی آویزان کردن یک تابلوی رنگی دخترانه یا پسرانه از دیوار اتاق همان کار رنگ دخترانه یا پسرانه را انجام می‌دهد و فضایی شاد را به وجود می‌آورد. به عقیده این طراحان لزومی ندارد که همیشه لوازم نو و دست‌اول برای اتاق نوزاد تهیه کنید. می‌توانید تخت‌ها و کمدهای دست‌دوم را بارنگ‌های دلخواه و شاد رنگ‌آمیزی و از آن‌ها استفاده کنید. یک آباژور رنگی زیبا از سقف آویزان کنید و از گلیم‌های رنگی برای پوشش کف اتاق استفاده کنید. استیکرهای رنگی و شاد هم راهی کم‌هزینه و آسان برای تزیین دیوارهای اتاق نوزاد است.

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali