کابینت مدرن سفید و طوسی، مد روز آشپزخانه

کابینت مدرن سفید و طوسی، مد روز آشپزخانه

اگر برای خرید کابینت آشپزخانه‌تان برنامه‌ها در سر دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما این مطلب را بخوانید؛ زیرا همین‌ که وارد بازار برای خرید کابینت شوید، با انواع جنس‌ها و مدل‌ها مواجه می‌شوید که اگر ندانید برای انتخاب مدل کابینت دقیقا باید چه اصولی را رعایت کنید، یک دست کابینت نامناسب سفارش می‌دهید و بعد از نصب دوست ندارید، حتی به آشپزخانه خود نگاه بیاندازید، چه برسد در آن آشپزی کنید یا با اعضای خانواده، دور هم یک غذای چرب و چیل بخورید.

چگونگی طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی

در سال ۲۰۱۹ و سال پیش رو، یعنی ۲۰۲۰ مردم برای خانه‌ جدیدشان به دنبال طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی و زیبا هستند، حتی اگر کابینت‌های قابل استفاده‌ای در آشپزخانه داشته باشند، باز هم دوست دارند، داشتن کابینت مدرن سفید و طوسی را در خانه‌شان تجربه کنند.

۴ ویژگی اصلی کابینت مدرن سفید و طوسی 

کابینت مدرن سفید و طوسی، ساده است: سطح درهای کابینت‌ آشپزخانه مدرن و شیک، کاملا ساده است و با تزئینات شیه گل، طرح‌های گرافیکی یا کنده‌کاری روی آنها دیده نمی‌شود.

کابینت مدرن سفید و طوسی، تک رنگ است: در طراحی کابینت مدرن سعی می‌شود از طیفهای رنگ طوسی یا سفید استفاده کنند؛ مثلا کابینت فیت رنگ‌های سیاه، سفید، خاکستری، طوسی یا کرم روشن  را در کاتالوگ دارد. این رنگ‌ها حس شلوغی آشپزخانه‌های کلاسیک و قدیمی را به صاحب‌خانه منتقل نمی‌کنند.

چیدمان یک‌دست و موازی در کابینت مدرن سفید و طوسی: حتما در تصاویر مجلات دیده‌اید که کابینت مدرن سفید و طوسی یک خانه آخرین مدل، انگار با خط‌کش، خط کشی شده‌اند، طول و عرض تمام درها یکسان است و ارتفاع تمام قسمت‌های کابینت از سقف تا کف یکسان است. این نظم هندسی، حس آرامشی را به بیننده منتقل می‌کند.

حداقل یراق در طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی: اگر می‌خواهید کابینت آشپزخانه مدرن سفارش دهید، بهتر است دور یراق‌آلات را خط بکشید و کابینت‌هایی را سفارش دهید که یا در آنها با اهرمی به راحتی بسته می‌شود یا با اشاره انگشت روی لولا و ریل خود حرکت می‌کنند. برخی افراد کابینت مدرن سفید و طوسی آشپزخانه را سفارش می‌دهند و برای آن هزینه یراق‌آلات گران هم پرداخت می‌کنند اما بعد از نصب می‌بینند، ظاهر آشپزخانه‌شان شبیه تصاویر مجلات دکوراسیون نشد؛ یکی از دلایل رایج این نتایج غلط، انتخاب یراق‌آلات است.

تکنولوژی در طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی

طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی، از نوع فنری

برای استفاده می‌توانید چه هنگام باز کردن سطح کابینت را می‌‌کشید و سیلندر فنری مثل پایه عمل می‌کند سپس با فشار فنر رها می شود و در بیرون می‌پرد.

مکانیزم عمل: مکانیزم طراحی کابینت مدرن فنری خیلی ساده است و در آن یک استوانه و سیلندر داخل ورودی کابینت تعبیه شده است.

طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی، از نوع عمودی

اخیرا در خانه‌های جدید، خصوصا خانه تازه عروس‌ها می‌بینیم که طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی خانه آنها به صورت راست و چپ بازشو نیست. بلکه لولا به صورت عمودی باز می‌شود این طراحی کابینت مدرن برای آشپزخانه های مدرن و بزرگ خوب است تا کاملا سطوح را پوشش بدهد.

مکانیزم عمل:  این کابینت ها به این صورت است که، درب توسط یک جک و پایه نگهدارنده به بیرون هل داده میشود و توسط همان جک هم در بالا نگه داشته می شود و به شما اجازه می‌دهد به تمام محتوای کابینت دسترسی داشته باشید، برای بستن آن هم مقداری آن‌را فشار می‌دهید؛ سپس جک خودش در را به پایین و جای خودش برمی‌گرداند.

طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی، از نوع کشویی

وقتی در کابینت مدرن سفید و طوسی کشویی را به راست یا چپ بکشید؛ مثل درهای کشویی خانه‌های ژاپنی یا پنجره‌های خانه‌های دهه ۷۰ در به راحتی سر می‌خورد و باز می شود.

مکانیزم عمل: در اصل طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی کشویی بر روی دو شیار استوار است که در هم خوب جفت شده‌اند.

طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی، از نوع پدالی

طراحی کابینت پدالی بیشتر برای کابینت‌های زیر سینک یا کابینت‌های زیر سینک است که فرد بتواند با فشار پا در کابینت را باز کند و آشغال‌ها را در سطل آشغال بیاندازد و هنگام کار دست آلوده‌اش را به دستگیره کابینت نزند.

مکانیزم عمل: این نوع کابینت‌ها از دیدگاه استانداردهای بهداشتی بسیار مهم‌اند و برای آشپزخانه رستوران‌ها، کیترینگ‌ها، بیمارستان‌ها و خانه‌های مدرن عالی هستند. مکانیزم عمل‌شان هم به وجود اهرمی ساده پشت در کابینت خلاصه می‌شود.

طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی، از نوع هیدرولیکی

حتما از این‌که بعضی اعضای خانواده در کابینت‌ها را به هم می‌کوبند؛ عصبانی می‌شوید. سیستم هیدرولیکی کابینت‌های مدرن برای حل همین شکل طراحی شده‌اند.

مکانیزم عمل: در طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی هیدرولیکی دو پبیستون استفاده می‌شود. یک پیستون روی قسمت پایینی و انتهایی کابینت و دیگری روی در. البته هنگام تهیه پیستون باید به وزن و طول در کابینت توجه کنید.

طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی، از نوع اتوماتیک

هنگامی که بخواهید هر چیزی را از کابینت بردارید کافی است، سطح کابینت را به آرامی لمس کنید؛ کشو یا در کابینت به نرمی باز می‌شود.

مکانیزم عمل: این سیستم فراتر از یک بست لمسی یا آهنربایی ساده است و به یک برنامه الکترونیکی هنگام ساخت نیاز دارد. ناگفته نماند که هزینه طراحی کابینت آشپزخانه مدرن اتوماتیک بسیار بالا است.

متریال کابینت مدرن سفید و طوسی

هنگام طراحی کابینت‌ مدرن سفید و طوسی بیشتر روکش براق کاربرد دارد که ممکن است از انواع متریال مختلفی برای این روکش‌ها استفاده شده باشد؛ مثلا:

روکش پلي گلاس يا پلي لاک: مقاوم ترين و براق ترين نوع روکش پلي‌گلاس است. برندهای پلی‌گلاسی که در بازار عرضه می‌شوند متنوع‌اند از جمله : الويک ، نيمن ، لامي‌گلاس ، اينفراگلاس ، لوکس‌پن و آرمونيا.

روکش ملامينه براق: این نوع روکش را توصیه نمی‌کنیم؛ زیرا کمترين براقيت را دارد؛ البته چون قیمت کمی دارد برخی تولیدکننده‌های کابینت مدرن سفید و طوسی سراغ این متریال می‌روند و معمولا مشتری‌های این کابینت‌سازها ناراضی هستند، زیرا بعد از مدتی کابینت‌های آشپزخانه‌شان مات می‌شود.

روکش اکرليک: این نوع روکش هم برای طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی بد نیست زیرا نسبت به سایر روکش‌ها براق و است و اگر خش بیافتد با پولیش صاف و یک‌دست می‌شود. البته منظور خط و خش ریز است نه خط‌هایی که عمدی ایجاد شوند.

روکش پي وي سي براق: مزیت این روکش نسبت به سایر انواعف قابلیت پرس‌پذیری آن است. این روکش نیازی به نوارکاري لبه درب‌ها ندارد و ظاهر کابینت مدرن سفید و طوسی را زیبا می‌کند.

روکش رنگ و پوليش براق: روکش پوليش قابليت ابزارخوري دارد و دور آن نوار نمی‌خورد.

روکش هاي گلاس: روکش‌هاي گلاس براق‌اند و چون قیمت بالایی ندارند برای بسیاری از اقشار مردم به صرفه‌تر هستند.

مرغوبیت در طراحی کابینت مدرن سفید و طوسی

متریال با کیفیت و گران: بعضی مشتری‌ها ابتدا سر کیفیت متریال کابینت چانه می‌زنند و حاضراند جنس گران هم بخرند اما از کیفیت و دوام کابینت‌شان مطمئن باشند.

متریال ارزان عیال ‌واری: در مقابل کارمندها یا زوج‌هایی که تازه خانه خریده‌اند با عبارت‌های «دست و بالمون خالیه»، « ارزان‌ترین کابینت متری چند؟» وارد کابینت‌سازی می‌شوند.

یک طراح خوب برای کابینت مدرن سفید و طوسی

طراح خوش‌ذوق: عده‌ای به دنبال شرکت‌های کابینت‌سازی‌ای می‌روند که طراحان خوش ذوق و هنرمندی داشته باشند تا کابینت مدرن سفید و طوسی، لوکس و انحصاری برای آنها طراحی کنند که هیچ‌کس مثل آن را در هیچ‌جا ندیده باشد.

طرح آخرین مدل: برخی خریداران مایل‌انند مطابق آخرین مدل‌های روز دنیا آشپزخانه خود را دکور کنند. در نتیجه هنگام سفارش کابینت مدرن سفید و طوسی، با طراح سر مدلی به توافق می‌رسند که طراحی آن زمان و محاسبات پیچیده‌تری می‌برد و هزینه طراحی آن بالا می‌رود.

استادکار کابینت‌ آشپزخانه مدرن و شیک

استاد با تجربه و قدیمی: بعضی افراد معتقدند متریال و طراحی هیچ معنی‌ خاصی در نما و ارزش کار ندارد و این هنر و تجربه  استاد کار است که می‌تواند طراحی کابینت طوسی و سفید را در نظر صاحب‌خانه بزرگ و شیک جلوه دهد.

نصاب خوب: عده‌ای هم معتقدند طراح و استادکار هرچه‌قدر هم کارشان را خوب انجام داده باشند، این نصاب است که نتیجه نهایی طراحی کابینت مدرن سفید و طوسید را به مشتری تحویل می‌دهد و اگر کار ایرادی داشته باشد، می‌تواند آن را درست کند. پس باید دنبال شرکتی بود که که نصاب شناخته شده‌‌ای داشته باشد.

فروشنده منصف: بعضی خریدارها به هیچ کام از این موارد کار ندارند و ار اطرافیان و بزرگان شنیده‌اند که کابینت‌ساز باید انصاف داشته باشد، یعنی به قدرت خرید مشتری نگاه کند و همنین جنس خوب هم به او بفروشد و ترکیب این نکته ها می‌شود؛ داشتن یک دست کابینت مدرن سفید و طوسی شیک و رضایت بخش.

 خوش قولی: کسانی که به دنبال کابینت مدرن سفید و طوسی هستند؛ معمولا جدول زمان‌‌بندی خیلی دقیقی دارند. اگر تمام موارد بالا به دلشان نشست، تازه به یک نکته مهم دقت می‌کنند و آن‌ هم این‌که کابینت‌سازخوش قول باشد. نه این‌که با هفته‌ها و ماه‌ها تاخیر یک دست کابینت مدرن سفید و طوسی اما بی‌نقص را به آنها تحویل بدهد.

طراحی کابینت مدرن طوسی و سفید متری چند؟

این‌که فاکتور خرید کابینت مدرن طوسی و سفید شما در نهایت چقدر در بیاید، بستگی به این دارد که:

چه نوع متریالی را انتخاب کنید؟ قیمت کابینت مدرن سفید و طوسی بر اساس متراژ ممکن است از متری ۱ میلیون تومان تا متری چند میلیون تومان باشد.

چند کابینت را برای یک فضای مشخص انتخاب کنید؟ در طراحی کابینت سفید و طوسی، گاهی طراح تشخیص می‌دهد مثلا در یک فضای ۲ متری یک کابینت یک پارچه کار شود اما طراح دیگری استفاده از ۲ کابینت را مناسب‌تر بداند تا هم زیبایی کار حفظ شود و هم استحکام کار بالا رود. مسلما استفاده از دو کابینت متریال بیشتری می‌برد و گران‌تر است.

دستگاه‌های مدرن یا از رده خارج استفاده شود. هنگام طراحی و ساخت  کابینت مدرن سفید و طوسی، برخی کابینت‌سازها در کارگاهشان از دستگاه‌های پیشرفته که چند صد میلیون تومان قیمت دارند، استفاده می‌‌کنند؛ از طرفی برخی کارگاه‌ها با دستگاه‌های ساده و قدیمی کار مشتری را پیش می‌برند. استفاده از هر نوع دستگاهی سبب تغییر چشم‌گیری در هزینه مشتری می‌شوند.

منبع: وب سایت چیدانه

 

 

 

پروژه های زگالی

مطالب مفید و خواندنی

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر

دکوراسیون اتاق مستر مستر اتاق خواب اصطلاحی است که این روزها در دکوراسیون داخلی بسیار استفاده ...

بیشتر بخوانید
دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان چوبی برای اتاق کودک وقتی صحبت از چیدمان منزل می شود، چیدمان اتاق ...

بیشتر بخوانید
پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی

پرده کرکره چوبی در دکوراسیون داخلی پرده‌های کرکره‌ای در کل در دو نوع چوبی و فلزی ...

بیشتر بخوانید
پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون

پوسترهای سه بعدی در طراحی دکوراسیون پوستر همانند کاغذ دیواری می باشد که بر روی دیوار ...

بیشتر بخوانید
ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

ایده هایی برای طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا

طراحی و ایده های خلاقانه برای دکوراسیون ویلا در سال ۲۰۲۱ ما زندگی را با مجموعه‌ای ...

بیشتر بخوانید
تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی

تفاوت شومینه برقی و شومینه گازی هیچ چیزی نمی تواند در یک روز سرد به اندازه  ...

بیشتر بخوانید
اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت نکردن اندازه ها در طراحی داخلی دکوراسیون داخلی منزل قوانین ...

بیشتر بخوانید
پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب

پنج رنگ فوق‌العاده در طراحی داخلی اتاق خواب در این مقاله شما را با ۵ رنگ ...

بیشتر بخوانید
سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل

سبک Glam در طراحی داخلی منزل خیلی از ما بلافاصله بعد از خرید خانه یا د ...

بیشتر بخوانید
نمایش بیشتر

لینک ها و کلمات کلیدی مفید

طراحی دکوراسیون فروشگاه /طراحی دکوراسیون در فروشگاه زگالی /تزئینات و تجهیزات ساختمانی زگالی ارایه دهنده ی خدمات طراحی دکوراسیون شیک ومدرن /طراحی دکوراسیون با سنگ آنتیک در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای سقف کاذب کشسانی در فروشگاه زگالی /انواع درب ها در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع پوسترهای دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /چوب ترمووود /انواع کاغذ دیواری در طرح و مدل و رنگ های متنوع در فروشگاه زگالی /انواع متنوع و جدید پرده های کرکره در فروشگاه زگالی /پارکت های جدید و متنوع و با کیفیت بالا در فروشگاه زگالی /طراحی و اجرای انواع نرده و حفاظ استیل با استفاده از بهترین آلیاژ استیل در مجموعه زگالی /جدید ترین و به روز ترین موکت ها در طرح و رنگ های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب در مجموعه زگالی /درب ضد سرقت، امنیت خانه ارزش هزینه کردن دارد /آسمان مجازی یا سقف کشسان /نمایندگی فروش و اجرا پارکت رشت /نمایندگی فروش و اجرا پارکت گیلان /نمایندگی و فروش کاغذدیواری در رشت /انواع و مدل های کاغذ دیواری گیلان /انواع و مدل های کاغذ دیواری رشت /

ارتباط با ما

از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

آدرس :رشت ، خیابان معلم ، ابتدای فاز دوم ، ساختمان نیک

فروشگاه : 33520821-013

مدیریت : 33521588-013

تلفکس : 33557023-013

ایمیل : info@zegali.ir

شماره تلگرام : 09115666337


instagram

زگالی | Zegali